Skocz do zawartości

Sól do akwarium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

pytanie o mieszanie soli z akryflawiną zadaję tylko dlatego że nie jestem chemikiem.

na miom opakowaniu soli akwariowej nie pisze co zawiera poza istotą samej soli.

jednak coś się rozpuszcza i koloruje wodę. być może to nadmanganian potasu, a może nie? nie wiem, bo to nie jest napisane.

na akryflawinie pisze tylko, że to sama akryflawina. o substancji nośnej czy czymś takim ani słowa.no chyba że nośnikiem jest sama woda.

w dalszym ciągu nie mogę wywnioskować z tych opisów czy można je mieszać beż szkody dla ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam serdecznie.

Podbijam temat, gdyż mam podobny problem. Mój samiec Pielęgniczki Ramireza w wyniku pogryzień uzyskanych w obronie ikry dostał pleśniawki. Zaordynowałam leczenie solą akwarystyczną w roztworze 1 łyżeczka od herbaty na litr wody - kąpiel 20 minutowa. Niestety już przy pierwszej próbie kąpieli wystąpiło u rybki zachwianie równowagi (rybka przewróciła się na bok), więc została szybko przeniesiona do akwarium kwarantannowego. W akwarium kwarantannowym zalana jest akryflawina, a rybka powoli wraca do równowagi.

Chciałam zapytać Was, Doświadczonych Akwarystów o poradę dotycząca dalszego stosowania tych kąpieli.

Czy w związku z problemami rybki powinnam nadal próbować kąpieli solnych?

Jeśli tak to z jaką częstotliwością?

Czy znacie jakiś bezpieczniejszy, dla delikatnych Ramirezów, sposób walki z pleśniawką?

 

Z informacji dodatkowych woda do akwarium kwarantannowego 10L została pobrana z akwarium macierzystego 126L

Parametry wody:

NO2=0

NO3=(20-40)

pH=7

kH=5

gH=14

temperatura= 25 stopni - obecnie stopniowo podnoszę do 27

Podmiana wody w akwarium kwarantannowym została przeprowadzona dzisiaj w ilości 1/3 stanu.

 

Pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam dodać kilku informacji:

-filtracja w akwarium kwarantannowym - prosty filtr gąbkowy z napowietrzaniem podłączony do pompki

-pielęgniczka została przeniesiona do kwarantanny w związku z dziwnym zachowaniem 3 maja

-diagnoza pleśniawki postawiona została wczoraj

 

Jeszcze raz pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...