Skocz do zawartości

Molinezja w ciąży? [zdj.]


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo przepraszam,ale nie zawsze wielkość brzucha świadczy o tym czy ryba jest w ciąży czy nie.Wiadomo,że jak duży brzuch to i narybku będzie dużo.Jeśli w akwarium jest samiec to na pewno jest w ciąży.Ja bym tę rybę dał do kotnika i czekał,zresztą tak robię gdy mam nowe ryby.Potem wyliczam 30 dni i wiem kiedy jest następny poród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze ciąża trwa 30 dni więc sposób jest niezbyt dokładny.

Wydaje mi się, że jeżel twoja rybka jest w ciąży to dopiero we wczesnym jej stadium i spokojnie może pływać w zbiorniku z innymi rybkami.

Jak będzie bardzo pekata to możesz ją odstawić. Nie ma konieczności męczyć i stresować rybki.

Osobiście nie widziałem jeszcze żyworódki u której wielkość brzyszka nie świadczyłaby o jej stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam,ale nie zawsze wielkość brzucha świadczy o tym czy ryba jest w ciąży czy nie.Wiadomo,że jak duży brzuch to i narybku będzie dużo.Jeśli w akwarium jest samiec to na pewno jest w ciąży.Ja bym tę rybę dał do kotnika i czekał,zresztą tak robię gdy mam nowe ryby.Potem wyliczam 30 dni i wiem kiedy jest następny poród.

Sposób może i dobry ale kto hodował żyworódki ten wie że zestresowana samica może urodzić za wcześnie i narybek nie będzie w stanie przeżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byc w ciazy, ale moze tez miec taki brzuszek po karmieniu. Trzeba poprostu ja obserwować. Pod koniec ciazy brzuch moze zrobic sie jej kanciasty i moze sie chowac gdzies w okolicach grzalki i filtra, ale lepiej by bylo ją wczesniej odłowic zeby sie nie stresowala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...