Skocz do zawartości

Proszę o ocenę obsady w 140


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Trzy dni temu zalałam moje nowe akwarium. Niedługo pora zasiedlania a ja wciąż niezdecydowana. O rybkach które chciałabym mieć naczytałam się przeróżnych rzeczy... czasem na "tak" czasem na "nie". Jeśli macie jakieś doświadczenia z nimi - proszę napiszcie.

*grubowarg dwubarwny albo zielony ( podobno tylko 1 samiec)

*bocja wspaniała ( podobno 3 -mam nadzieję, że można w takim litrażu?)

*chciałabym skalarka baaaardzo

Od 6 lat mam juz akwarium ok 40 l, mam w nim wyselekcjonowane gupiki, kilka neonków, piskorka i jakiegoś niewielkiego glonojada.

Stąd kolejne pytanie czy gupiki mogłabym równiez przenieść?... ponieważ są one naprawdę ładne nie chciałabym aby je "ktoś" podgryzał.

a może macie jeszcze jakieś propozycje... dziękuje z góry za wszystkie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jabym się z tym nie zgodził ja miałem dwa skalary z całą zgrają gupików

grubowarg inaczej labeo możesz

bocja też raczej

neony ok 20szt albo raz bora klinowa ok 20 lubi jak się ma wgład w filtrze torfowy

 

glonojada nie lecz otoski ok 6-7 szt

 

dobrego połowu życze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalarów niemożna trzymać z neonkami. Fakt ''na razie'' one będą żyły w zgodzie lecz po roku, półtora, skalarom może się nie spodobać ich towarzystwo. To mogę potwierdzić gdyż kolega miał 30 szt neonek i 5 skalarów w akwa 200l po tym czasie udało mu się uratować tylko 5 :( . To tragicznie mało. Więc odradzam. POZDRO !!! :D

 

 

________________

 

akwa 150l

 

10x neonki

2x kosiarki(piękne i bardzo duże)

3x danio

5x molinezje (same młode)

2x gupiki (parka)

4x mieczyki (rodzice i młode)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*grubowarg dwubarwny albo zielony ( podobno tylko 1 samiec)-Nie znam się za bardzo.^^

*bocja wspaniała ( podobno 3 -mam nadzieję, że można w takim litrażu?)-Min. 5-6 sztuk a rosną do 30cm oraz lubią się "wybiegać". Akwa powinno mieć min. 200-220l

*chciałabym skalarka baaaardzo-Skalary trzyma się w parach.^^ 140l jest ok. :D

Ja bym zamiaat skalarów kupiła jakieś rybki ławicowe np. 20 razbor lub neonek oraz 5-6 otosków/kirysków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za wszystkie podpowiedzi:) Obsada trochę się zmieniła... mam:

gupiki 5+3 wyselekcjonowane (kilka młodych)

ramirezki (tylko pani gdyż jej towarzysz padł na ospę)

bardzo ładny sumik karłowaty (dostałam go i właśnie on przywlókł ospę)

labeo ( na razie malutkie, szare:) ale już rządzi- strasznie fajna rybka)

krewetki

 

Ze skalarów i bocji zrezygnowałam, Pan w akwarystycznym w którym się zaopatruje przekonał mnie, że akwarium trochę małe.

 

Jak widzicie akwarium jest prawie puste... cały czas myślę nad rybkami ławicowymi, ale mam niezły dylemat... na forum ile ludzi tyle opinii... myślałam nad razborą (czerwoną) ale podobno nie pływa w ławicach... mam dylemat i tyle:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...