Skocz do zawartości

Prosze o pomoc padają mi roślinki


Rekomendowane odpowiedzi

mod: Jeśli nie zmniejszysz rozmiarów zdjęcia post zostanie usunięty.

 

Witam.

Bardzo proszę o pomoc.!!!

Od początku:

Założyłem akwa 450 litrów małe rybki :neonki, piskorki, glonojady, pandy, żwawiki i ramirezki. Roślinki widac na zdjęciu różne. Przez 2-3 miesiące bajka - rośliny bujają jak szalone, cały czas je wycinam i rozdaje. rozrosły mi się też pistie no i zawsze wkurzająca rzęsa. Tak się rozrosły ze zasłaniały całe światło. Zauważyłem odpadanie liści na jednej roslinie i zaraz wyrzuciłem wszystko co pływało na powierzchni. po tym fakcie rośliny jedną plagą zaczęły znikać. NA zdjęciach w linku widać co się dzieje z nimi.

Woda jest Ok używam Aqua Safe, nie jest twarda, dodaję do wody Planta min a teraz dokupiłem i dolałem Planta Gainer pro ferro.

Jak kiedyś akwarium zachwycało tak teraz wygląda nieciekawie.

Proszę o pomoc.

 

http://picasaweb.google.com/piotrsiw221/Roslinki?feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzieki za podpowiedzi ale...

podaje dalej: Zmierzyłem testami TETRA i NO poniżej <0,3 mg/l

NH3 i NH4 0 mg/l

Co do oświetlenia to mam dwie świetlówki 120 cm. i nie bardzo uważam że są za słabe.

Co do glonów to ja ich nie widzę na tych roślinach :(

Dalej proszę o jakieś podpowiedzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz świetlówki T5 czy T8 ale pewnie T8 bo tylko te mają długość dokładnie 120cm więc masz 2x40W co daje Ci 0,33W/l a to jest bardzo mało, no chyba że masz T5 długość 115cm (ale ty pisałeś że 120cm) to by było 2x54W co daje 0,45W/l ale to też zadowalający wynik nie jest

więc tak czy inaczej światła masz za mało

 

dołóż więcej światła i dodaj nawozu makroelementowego i powinno być OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...