Skocz do zawartości

Pytanie o filtr


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, chciałabym Was prosić o radę, a raczej jakieś opinie na temat filtra AquaSzut Kaskada (N) 300, taki chciałabym sobie sprawić do akwa, przerób wody 250L/h; co o tym sądzicie? Chcę filtr zewnętrzny, aby oszczędzić miejsce w akwarium, poza tym on podobno pasowałby również do 120L, a kto wie, czy nie będę miała większego baniaka (kiedyś). I czy do takiego filtra potrzebny byłby jeszcze napowietrzacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napowietrzacz raczej nie będzie niezbędny, bo woda wpadajaca z filtra spowrotem do akwarium będzie wywoływała pewien ruch tafli wody i to powinno wystarczyć. Ale osobiście nie jestem jakimś szczególnym fanem filtrów kaskadowych. miedzy innymi dlatego że trzeba je zawiesić na akwarium, przez co są widoczne i burzą harmonię zewnętrznej symetrii zbiornika :P;-) no i wieszając kaskadę trzeba najcześciej przerabiać piłą pokrywę od zbiornika, a pokrywa swoje kosztuje..... no chyba że ktoś ma belke oświetleniową zamiast dekla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że kubełki drogie są, a czy w kaskadzie to hałasuje woda, czy sam filtr (jego silniczek, wirnik czy co tam on ma)? Bo akwarium stoi w pokoju, gdzie śpię, i napowietrzacz mnie już dobija, a miał być cichy :evil: co do estetyki, myślę, że dałoby radę go z tyłu założyć albo od mniej widocznej strony...jeszcze jakieś inne sugestie co do filtra? Bo jeżeli wewnętrzny, to musiałby być mały, tani i w miarę wydajny (czyli kwadratura koła). Ciężko powiedzieć, a na poradę w sklepie nie liczę, bo zawsze jakiegoś bubla mi wcisną, w sieci wybór duży, nie wiem, na co powinnam sie zdecydować, jeżeli nie ten...POMOCY!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...