Jump to content

Żałobniczka - czarne punkty na ciele.

Recommended Posts

Witam, jedna z moich żałobniczek już od około dwóch tygodni ma czarne punkty na ciele. Są to kropki na ciele + takie jakby kulki czarne na pyszczku i w pyszczku, dodam, że zadna z pozostałych 7 żałobniczek na nic podobnego nie cierpi - to samo inne ryby w akwarium.

Ryba normalnie żyje, pływa, pobiera pokarm, żadnych innych objawów nie ma, prócz tego, że bardzo brzydko to wygląda. Proszę o porady.

Jedynym lekiem jaki aktualnie posiadam jest Sera Bactopur w płynie.

Pozdrawiam.

Uzupełnij informacje o zbiorniku na podstawie tego tematu: viewtopic.php?f=6&t=6633 i jak możesz to daj jak najbardziej wyraźne zdjęcie chorej ryby. Opisz też wszystkie inne niepokojące cię objawy, oprócz tych czarnych plam, np. nie pobieranie pokarmu, ocieranie się, apatia, zmętnienie, bladość kolorów itp. jeśli coś takiego zaobserwowałeś...

• 1 year later...

U mnie już 3 żałobniczki to mają :( proszę o pomoc

Dokładniej to jeść normalnie jedzą wszystko ok ale uciekają szybciej niż te zdrowe.. Musiałam użyć dwie siatki na ich złapanie.

Plamki są na całym ciele, na pyszczku i na płetwach bocznych są wypukłe te plamki. Na jednych ze stron akwarystycznych czytałam że to czerniaczka - czym to leczyć ? postaram się w najbliższym czasie wstawić zdjęcie a na dzień dzisiejszy ze znalezionej strony internetowej

http://www.pawiookie.pl/index.php?option=com_kunena&Itemid=504&func=view&catid=14&id=24345

tam są akurat tetry kolumbijskie na zdjęciach ale moje tetry czarne - żałobniczki mają to samo! Co robić ? Jak leczyć ? Pomóżcie akwarium mam 2 rok a przeważnie chorobę miałam to pleśniawkę :( pomóżcie !

w akwarium jest:

6 gupików, 10 zwinników blehera, 3 rozbory klinowe, 3 mieczyki, 9 tetr (3 chore i jedna zaczyna chorować już się pojawiła jedna plamka), 10 neonów (5 inesa i 5 czarnych) , 1 danio malabarskie, 2 danio pręgowane, 6 gupików, 5 molinezji 1 złoty glonojad (jeśli nawy są niezbyt fachowe to przepraszam)

Mam to u siebie, juz raz zakładałem temat o tej chorobie. Najprawdopodobniej jest to czerniak. Druga rzecz, objawia się to najczęsciej (tak to u siebie zaobserwowałem), ze na początku wystepują najczęściej na ciele tak jakby zmiany pigmentacyjne w postaci np. tych owych czarnych kropek, ale następny objaw po tym u niektórych żałobniczek to powstawanie z reguły na pyszczku czarnych narośli, które po jakimś czasie pękają i nie jeden raz się goją. Problem tkwi w tym, że czasami pękają i wyglada to niby na wrzód, ale innych objawów nie ma, bo rybki maja cały czas apetyt, nawet u mnie ikrę złożyły. Czasami się zastanawiam czy jak to paskudztwo pęknie czy poprostu nie złapią jakieś bakterii. Mam nadzieję, że komuś pomogłem. Dodam, że ten problem tkwi u mnie od stycznia tego roku, i padła tylko jedna żałobniczka, ale jej zajęła choroba skrzelo, a następnie oko. Najprawdopodobniej była to inna choroba bo były całkowicie inne objawy, ale to już nie w tym temacie.

To nie czerniaczka. Pasożyty wywołujące tą chorobę nie są w stanie się rozmnożyć w warunkach akwariowych. Potrzebni są 3 żywiciele pośredni - ryba, ślimak i ptak lub ssak.

mój chłopak kiedyś z odry wrzucił słonecznicę do akwarium, byłam przeciwna bo bałam się o jakieś choróbsko - mogła ona wywołać jakieś?? A dokładnie to co moje mają ? bo ślimaczków na pewno nie mam bo akwarium zawsze sprawdzam

Problem tkwi w tym, że czasami pękają i wyglada to niby na wrzód, ale innych objawów nie ma, bo rybki maja cały czas apetyt, nawet u mnie ikrę złożyły. Czasami się zastanawiam czy jak to paskudztwo pęknie czy poprostu nie złapią jakieś bakterii.

tak faktycznie mają podniesiony apetyt nie dawno to zaobserwowałam. Będę musiała chomiczki przenieść do słoika a akwarium jedno wyczyścić, wyparzyć i zrobić tam warunki-przekładając tą chorą wdowę (bo tamte po prostu wywaliłam-szkoda mi teraz :cry: ) i do akwarium przełożę kolejne o ile zachorują.

Dziękuję że się odezwał ktoś :)

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...