Skocz do zawartości

świetlówka kompaktowa


Rekomendowane odpowiedzi

Tez mi się tak wydawało niestety za każdym razem gdy wkręcam taka świetlówkę wytrzymuje ona około miesiąca i się przepala. Nie wiem czy świetlówki firmy Polux są takie lipne czy wszystkie tak maja.

Polux to taniocha, czyli piece of shit. Mój dziadek mawiał - jak cię nie stać, to kupuj drogie. Czyli np. Philips Tornado. Poluxom można przedłużyć życie, zaklejając silikonem szczelinę na obwodzie powyżej gwintu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem taki że mam standardową obudowę z gwintem E14 i ciężko dostać taka świetlówkę żeby trzonek pasował miała 15 W i jej obudowa nie była zbyt gruba bo inaczej się nie wkręci. Polux pasował idealnie ale chyba czas poszukać czegoś innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem taki że mam standardową obudowę z gwintem E14 i ciężko dostać taka świetlówkę żeby trzonek pasował miała 15 W i jej obudowa nie była zbyt gruba bo inaczej się nie wkręci. Polux pasował idealnie ale chyba czas poszukać czegoś innego :)

Do E14 Sylvania Mini Lynx albo Philips Genie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie pomylili się ;) praktycznie tylko takie świetlówki o trzonku E14 są dostępne w sklepach typu castorama itp Takie o barwie 6000-6500 sa praktycznie nie do zdobycia :/ niestety. Zostają hurtownie i sklepy internatowe. Tyle że z nich nie opłaca się kupować jednej sztuki bo koszt świetlówki wychodzi około 30-40 zl :(

 

Mam pytanie orientuje się ktoś gdzie we Wrocławiu można dostać takie świetlówki

http://www.allegro.pl/item817635037_ene ... _6_5k.html

 

http://www.allegro.pl/item817632785_ene ... _6_5k.html

z góry dziękuję za pomoc :)

 

I w przypadku obliczania "światła" którą wartość bierze się pod uwagę bo np świetlówka ma moc 8W ale odpowiada 25W w zwykłej żarówce. Więc do obliczania bierzemy 8 czy 25?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...