Jump to content

[60L] Ogólne


Recommended Posts

Przede wszystkim witam wszystkich forumowiczów :) nie udało mi się znaleźć tematu powitalnego a odrobina kurtuazji nie powinna zaszkodzić, ale do rzeczy :)

 

Zamierzam założyć swoje pierwsze akwarium i w tym celu staram się zgromadzić odpowiednią wiedzę, tak więc od wczoraj przeglądam forum.

I oto co sobie wykalkulowałem jako obsadę:

 

10 -Neon Innesa

6 -Kirysek

1+2 -Zmienniak Plamisty (ewentualnie 2 haremy, dwie odmiany barwne :?: )

Zastanawia mnie też 1 Krewetka Filtrująca.

 

Na pewno też będę potrzebował podpowiedzi w dziedzinie doboru odpowiednich roślinek, ale to już chyba w innym dziale muszę pytać ;)

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc:)

Link to comment
Share on other sites

1 krewetka filtrująca to nie jest dobry pomysł raczej trzymamy je w większych ilościach ale fakt, że rosną dość spore może być przeszkodą w takim akwa, może zajrzyj do działu z krewetkami i poszukaj sobie czegoś w przyklejonych tematach.

Link to comment
Share on other sites

Mimo trochę rozbieżnych potrzeb co do wody neonów i platek, to z powodzeniem je możesz razem trzymać ;)

Ilościowo - też ok.

 

Zamiast kirysów mógłbyś dać otosy na glony - ale myślę że jeśli gloniska nie będą u Ciebie ogromną plagą to i zmienniaki sobie z nimi poradzą, szczególnie jakbyś tam dał ich więcej.

 

No i moim zdaniem, jak chcesz dołożyć drugi harem to zmniejsz trochę liczbę neonów. Możesz też trzymać zmienniaki 1+3 i też będą się czuły ok, więc jak wolisz.

 

Dodatkowo pomyśl o ciemnym podłożu - dobre dla neonów - a i platki ładnie się na takim wybarwiają. Tylko tu może pojawić się problem bo większość czarnych żwirów to ostry [zbyt ostry dla kirysów] bazalt lub tandetna ceramika... Możesz zastosować pewien patent, bodajże o ile pamiętam 3Promil'a. Żwir+piach do betoniarki i po pewnym czasie żwir już nie ma ostrych krawędzi ale to takie trochę "hardcorowe" rozwiązanie ;)

 

Mógłbyś kupić jakieś podłoże "roślinne" ale takie swoje kosztuje... no ale za to fajny efekt - a bujną roślinność lubią i platki i neony. Przy czym nie bierz się za jakieś najtańsze np od Aquaela - o ile substrat [ActiSubstrate] jest jak najbardziej w porządku i się sprawdza to wiele osób narzeka na to nowe "pro" podłoże do stosowania bez żwiru...

Link to comment
Share on other sites

Szkoda, czytałem właśnie o tych krewetkach i ponoć można trzymać jedną, ale cóż może kiedyś jak się poduczę to będę miał większe akwarium i wtedy...

 

Właśnie chciałbym 2 haremy Zmienniaków

1+2 czerwone

1+2 czarne

oraz

6 Kirysków

8 Neonów

 

Będę szukał czarnego nie ostrego żwirku, albo patent z betoniarką

a podkład właśnie myślałem o ActiSubstrate

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...