Skocz do zawartości

Bocja wspaniała - co się dzieje?


bubel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam ostatnio poważny problem z moimi bocjami. Na początku było ich 6, teraz zostały 4 i to chyba nie jest koniec problemów. Rybki tracą kolor, są osowiałe, osiadają przy dnie i nie ruszają się przez długi czas. Wyglądają jak martwe. Mniejsze bocje trącają je tak jakby chciały zachęcić do ruchu, zabawy, ale nie przynosi to żadnego efektu. często przechylają się na bok, tak jakby nie miały sił i chciały się położyć. Kiedy sypiemy pokarm do akwarium wszystkie ryby szaleją, ale bocje (nawet te mniejsze) nie reagują. Z reguły przesiadują schowane i w ogóle ich nie widać. Czy może to być jakaś choroba, a może po prostu warunki w akwarium im nie odpowiadają?

Mamy akwarium 100 l, a w nim:

4 małe skalary,

4 małe gurami,

2 welonki (podarowane przez kogoś nadgorliwego, sami byśmy ich nie kupili, ale teraz co robić?)

1 glonojada

2 danio

5 mieczyków

1 bojownik syjamski

Temperatura w akwarium wynosi 27C i wszystkie pozostałe zachowują się i wyglądają dobrze dobrze. Wszystkie ryby są niedawno kupione i niewielkich rozmiarów. Są również spokojne i nie zachowują się agresywnie. Może za wyjątkiem welonek, które podgryzają skalary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj troche w internecie na temat chorob jakie wystepuja u bocji wspanialej. Sa one podatne na rozne choroby, wszczegolnosci na ospe. Ja kupilem 4 szt miesiac temu, rybki sa bardzo ruchliwe, maja piekny kolor i nie choruja. Kolega kupil z tego samego zrodla co ja i po kilku dniach wystapila ospa. Może masz zle warunki w akwarium? Posprawdzaj parametry wody. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...