Jump to content

co to może być ?


Recommended Posts

Około 3 dni temu padła mi krewetka filtrująca, niestety nie potrafię stwierdzić co jej było, gdyż rybki szybko wykorzystały sytuację i z krewetki mało co zostało ... :( Wczoraj znalazłem martwego otoska, wyglądał normalnie jedynym objawem był rozdęty brzuch. Od wczoraj jedna z neonek inessa także ma wielkie brzuszysko, lecz ubarwienie nie wskazuje na to by coś jej dolegało. Neonka odłącza się od stada, wygląda na lekko "zamuloną" , wykazuje małą aktywność. Ktoś wie co to może być ?

 

Zbiornik 95l

pokarmy :

3x dziennie supervit ( w małych porcjach)

2x w tygodniu mrożona artemia

1x w tygodniu TETRA pleco min

raz na jakiś czas dodatkowo dla kirysków "kirysek" tropicala

okazyjnie spirulina

 

Obsada:

9x neon czarny

11x neon inessa

4x otosek

1x krewetka filtrująca

5x kirysek panda

 

podmiany co tydzień 20%

Link to comment
Share on other sites

Mi tez padła krewetka filtrująca . Ale do dzis nie wiem dlaczego .

 

odnosnie pokarmu - 3x dziennie ? dla mnie troche za czesto . Pamietaj o ilosciach . dajesz tyle ile zdolaja zjesc w ciagu 5 minut .

 

jesli chodzi o pokarm mięsny - raz w tygodniu .

 

Choroba - moze puchlina wodna ? W hodowli ryb i przy wadliwie prowadzonych zabiegach zdarza się to dość często. Chęć szybkiego doprowadzenia do "wyrośnięcia" ryby doprowadza do jej przekarmienia i otłuszczenia, powodującego otłuszczenie się wątroby. Bakterie atakują najczęściej narządy wewnętrzne ryb, głównie układu krążenia. Odporność takiej ryby zostaje znacznie osłabiona. Pojawiać się zaczynają stany zapalne. Płyny ustrojowe wyciekają i gromadzą się w jamie ciała. Na tę chorobę zapadają tylko ryby osłabione bądź stare.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...