Jump to content

pokrywa od lampy a skraplanie


Recommended Posts

Czy to normalne że pokrywa od akwarium z lampami (ta standardowa czarna) jest po bokach mokra (od wewnątrz)?

Pomiędzy taflą wody a jarzeniówkami mam małą szybkę (po środku akwarium, 1/2 powierzchni) na której jest umocowane światło diodowe. Na niej i po bokach, właśnie na tej pokrywie od lamp mam bardzo mokro :o

Temp. w akwarium ok. 24 a na zewnątrz mniej (pewnie coś kolo 19-20stu). Jarzeniówki mocno nagrzewają tą mała szybkę, ogólnie się mocno grzeją.

 

Znajomy miał problem ze w akwarium po włączeniu jarzeniówek było za ciepło (tak miał ciepło w mieszkaniu) i wywiercił sobie dziurki w pokrywie żeby było lepsze odprowadzenie ciepła (z lamp). Czy może ja też powinienem coś takiego zrobić... i zniknie mocne skraplanie :?: Czy macie podobne spostrzeżenia? (może przez ta dodatkową szybkę tak się dzieje)

 

/EDIT

może napisze inaczej...

czy standardowe oświetlenie które montuje się w tej plastikowej pokrywie jest dostosowane do takiego silnego skraplania/zamakania? Może i to dziwne pytanie ale równie dziwne jest dla mnie że kupując tzw. pokrywę do akwarium światła domyślnie jest o wiele za mało.

Link to comment
Share on other sites

Skraplanie jest naturalnym zjawiskiem. Logiczne jest, że jeśli woda ma większą temp niż otoczenie zaczyna parować co powoduje osadzanie się dość dużej ilości wody na pokrywie. Owa pokrywa natomiast wyposażona jest w oprawki bryzgoszczelne więc nie ma raczej możliwości aby doszło do spięcia. Jeśli chcesz zmniejszyć nagrzewanie się pokrywy zdemontuj pokrywkę od statecznika i ponawiercaj ją.

Swoją drogą jeśli temperatura otoczenia ma 19-20 stopni to chyba trochę zimno... ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...