Skocz do zawartości

Problem z nurzańcem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sam nie wierze że to piszę ponieważ nurzaniec to nie wymagająca roślina i rośnie raczej jak chwast w akwa :D .

Natomiast mój tak jakby karłowaciał (a mam 200l zbiornik) wypuszcza nowe pędy ale nie rosną one w górę,

i są zdecydowanie mniejsze od liści, które były na roślinie jak kupiłem. Oświetlenie mam 105W/200l świecę 10h. Podaję co dwa tyg SERA florena i kobaltosan. Nurzaniec jest w żwirku w rogu akwa w zacienionym miejscu. Podobno jako podłoże powinien być piasek dla nurzanca, ale to chyba nie jest tak istotne. Jak myślicie co może być przyczyną słabego wzrostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno kupiłeś tego nurzańca? Możliwe , że musi się on zaaklimatyzować w nowych warunkach. Nurzaniec to bardzo mało wymagająca roślina , daj mu chwile czasu na wystartowanie. Przenieś go bliżej oświetlenia. U mnie rośnie w zwykłym żwirku , bez żadnego piachu , czy ziemi . Chwilowo zaczynał marnieć , ale po tygodniu od posadzenia zaczął rosnąć jak szalony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałam swojego nurzańca to zostałam uświadomiona , że roślinka pod wpływem warunków panujących u mnie w akwarium może zachowywać się dziwnie . Może być karłowata lub też może się poskręcać . Możliwe , że u Ciebie właśnie karłowacieje ;) Najlepiej to niech Ci odpowie Hipcio_stg lub TDC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie mam to samo :( u mnie to wyszedl brak nawozenia i slabe swiatlo. teraz ma wiecej swiatla, niedlugo dostanie nawozu i CO2 z bimbrowni. samo swiatlo juz mi duzo pomoglo, a u ciebie w sumie nie widze nic niepokojacego...no, ale specem od roslin to ja nie jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki problem ze nurzaniec u mnie rozrastał sie dosyć ładnie a po jakims czasie tak po prostu nad korzonkami zwyczajnie zaczął gnić i obumarł, nie wiem od czego to zależy :cry: . chodz inne roślinki się jakoś trzymają :) taką sytuacje miałem dwa razy. i chyba zrezygnuje z tej roślinki :cry: myślę, że w pierwszym przypadku obumarł dla tego, że przestałem nawozić przez tydzień :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nawet to była strzałka to i tak nie rośnie. Te wysokie liście są od czasu jak kupiłem te niżej słabo rosną i w ogóle "nie idą" w góre, strzałka też do 50 cm wysokości rośnie. Spróbujemy z potasem dodam jeszcze kulki gliniano-torfowe pod korzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nawet to była strzałka to i tak nie rośnie. Te wysokie liście są od czasu jak kupiłem te niżej słabo rosną i w ogóle "nie idą" w góre, strzałka też do 50 cm wysokości rośnie. Spróbujemy z potasem dodam jeszcze kulki gliniano-torfowe pod korzeń.

Gdyby strzałka rosła do 50cm, nie trzymałbym jej na pierwszym planie: viewtopic.php?f=22&t=12414

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...