Skocz do zawartości

[60l] Koncepcja iwagumi podobna


embarrassed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czas na nowo zaprezentować baniaczek ;) Od ostatniej aktualizacji w innym temacie minęło sporo czasu...

 

 

 

Akwarium :

Wymiary 60*30*33 (60l)

Szkło 6 mm

Profil

 

Oświetlenie

2x15w (10000k+4000k)

 

Stosowana chemia

Brak

 

Filtracja

Aqael FNZ-1

 

Nawożenie i podłoże

Bazalt 1-3mm

PGC + PGPM

 

 

Technika Co2

Na razie nie ma

 

Parametry

Nie mierzone

 

Roślinność

Eleocharis Parvula

Lomariopsis Lineata

Vesicularia Montagnei

Taxiphyllum sp. ? (peacock moss)

Rotala Rotundifolia Indica

Cryptocoryne Wendetti Green

Spiky moss

Riccia fluitans

Ceratopteris thalictroides

Vallisneria nana

 

Ozdoby

Kawalątek kokosa

Korzeń

 

 

Ryby

ok 10 Neon Inessa

??? Gupik

10 danio choprai

 

 

Inne zwierzęta

??? Świderek

??? Zatoczek

??? Rozodętka

??? Red cherry

 

 

 

 

Fotki

Stan z dnia dzisiejszego (4.12.09)

 

Dołączona grafika

 

 

Większość roślin jest świeżo wsadzona, także trzeba dać czas. Liczę na konstruktywną krytykę, z wielką chęcią przyjmę wasze rady ;) Dziękuję za uwagę :D

 

Ps. Żeby nie robić OT, powstrzymajcie się od komentarzy dopóki nie dam fotek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Teraz mogę powiedzieć coś więcej ;) Jako trawnik zaplanowałem subwassertang. 2 plan to głównie blyxa ale pojawia się tam również eleocharis. Jak już wcześniej wspominałem planuję zrobić coś z rotalą. Prawdopodobnie pójdzie na tył jako tło dla czegoś o większych liściach (Może Nadwódka dębolistna lub Alternatera) Obok wywłócznika mam w planie wsadzić "coś" Liczę na waszą pomoc w doborze gatunków ;) W rogu rośnie ludwigia, która prawdopodobnie wyleci. LT jej nie przypasowało i nie chce rosnąć :( To już chyba koniec opowiastek :D Zapraszam do komentowania !

 

Ps. Jak podoba wam się moja dyńka :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Widzę,że się cieszysz z baniaczka :roll: , to ja Ci zepsuje humor ;p.

Jak dla mnie to nic więcej z roślinności bym nie dokładał. Zrobi Ci się misz-masz w akwarium. Co nieco bym tam poprzesadzał ale poczekajmy aż się trochę rozrośnie. Co do wystroju to halloween już chyba było :roll::mrgreen: , widziałbym tam bardziej ogórka aniżeli dynie :twisted: . Zrób coś z tym kamieniem, oddaj go potrzebującym :mrgreen: . A na poważnie to jak Ci już cały zarośnie to może to bardzo ciekawie wyglądać.

 

Ps: wpisałem się bo nalegałeś na to i już mnie prawie pobiłeś

Ps2: dalej zdjęć nie umiesz robić :roll::mrgreen: nawet z wklejeniem fotki były cyrki :mrgreen:

Ps3: nie lubię Cię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyńka zostaje ! Na niej jest christmasek ... też myślę ze może ciekawie wyglądać :D Czyli mówisz żeby tego wywłócznika rozsadzać i nie dosadzać innych gatunków ? No zobaczę. Troszkę mi akcentu jakiegoś brakuje ... tam jest wywłócznik rdzawy, ale nie wróżę mu dobrej przyszłości przy tym oświetleniu :roll: A może magia LT zadziała ? Nie wiem :D Ale wiem jedno ! Muszę podbić fosfor, azot, potas, magnez i żelazo ... niedobory :roll: wszystko na poziomie 0 ... Aha ;p miałem Ci przypomnieć że tam rośnie jeszcze hygrophila tylko z transportu wyliniała przyszła i ją dodatkowo ściąłem :] W każdym razie, dzięki za radę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno masz 2x15w (6500+10000k). To światło dalej jakieś różowawe. Rotala słabo rośnie. Na razie ogólnie trochę słabo. Bez urazy. Dużo powodzenia życzę.

Jaka uraza :D Wiem że jest słabo ;) Fajnie że jest jakaś odmienna opinia bo mi cukrzą cały czas. Rotalkę przyciąłem, faktycznie słabo rośnie. Światło jest tak tak w opisie zbiornika. To pewnie wina aparatu ;) Spróbuję czerwonego odjąć. Mam prośbę ;) Wskaż mi miejsce przesilającej się słabości ;p coś wtedy pokombinuję ;] Dziękuję bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subwassertang na 1 plan jako trawnik.... wg mnie poroniony pomysł, wpuścisz krewetki i wydłubią go z podłoża. Też już tak próbowałem ale niestety... nawet zwykłe prace "konserwatorskie" [wycieranie szyb] powodujące falowanie wody kruszy roślinkę i pływa ona wszędzie tylko nie tam gdzie ma być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są świeżutkie parametry :roll: Tragedia ... a ja się dziwię że mi rośliny nie rosną ;/

 

PO4 ? Około zera

NO2 0

NO3 0

GH 8

PH 7

KH 16 ?

 

Najlepiej nie jest. Jutro spróbuję zdobyć saletrę potasową ;] Mam niedobory tegoż właśnie potasu (azotu i fosforu też).

 

 

subwassertang na 1 plan jako trawnik.... wg mnie poroniony pomysł, wpuścisz krewetki i wydłubią go z podłoża. Też już tak próbowałem ale niestety... nawet zwykłe prace "konserwatorskie" [wycieranie szyb] powodujące falowanie wody kruszy roślinkę i pływa ona wszędzie tylko nie tam gdzie ma być...

Ja się jednak podejmę się stworzenia trawniczka z subwassertangu ;) Szyby już myłem ... faktycznie kilka kawałków plechy się wyrwało, ale nie było aż tak źle ;p Krewetki zamierzam wpuścić kiedy trawnik będzie już gęsty, i do podłoża nie będzie już dostępu. Na ten moment, nie będę nic zmieniał... jeśli będzie tak jak mówisz, to trudno ;) Aha, jeszcze jedno :) Kiedy przesadzałem jeden kawałek plechy, ryzoidy nie dały się zerwać. Mocno trzymały się kamyczka. Tyle w temacie subwassertang.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W błędzie jesteś. Blyxa urośnie, a jak kupił jakieś "czerstwe" podłoże tak jak ja - to będzie musiał nawozić rośliny ;) Rośliny bardziej wymagające w LT też się udają ;) także spoko. Ja to następnym razem z pola gdzieś nakopie ziemi ;p ghyhyh, bo "KRONEN BLUMENERDE" to jakaś poracha. Bez nawozu ani rusz, nie pociągnie na dłuższą metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie takie oświetlenie w LT to w zupełności wystarczająca dawka, tylko czekać, aż sie roślinki rozrosną. Co do krewetek, to polecam z neonkami, moje nie robią krzywdy nawet takim malutkim. Tylko uważaj na NO2 i NO3, bo sa wrażliwe, żebys nie przesadził z azotem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Trawniczek [lomariopsis lineata] już jakoś wyglądał, ale zrezygnowałem z niego... siepało się na prawo i lewo mnóstwo kawałków plechy, zapychało filtr itp. Teraz baniaczek wygląda zupełnie inaczej :D

 

Dołączona grafika

 

Trawniczek z elosia się robi :) Ze wzrostu roślin jestem zadowolony. Pojawiły się pojedyncze nitki, ale myślę, że to nic groźnego. Jak na razie się nie rozwijają. Chwilowo w akwarium zamieszkały danio choprai. Musiałem zrestartować ich baniak, więc poczekają tu, aż filtr dojrzeje :D. Tak, tak... ja wiem ;p szyby brudne :D Możecie zacząć wylewać na mnie pomyje :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Nie no super akwa :shock::D Gratulacje

P.S. ile dałeś za te danio bo jeszcze je nigdzie w moim najbliższym okręgu nie widziałem ;)

\

 

To danio choprai. Kupiłem po 4 zł, teraz widziałem, że zdrożały ;)

 

Podziwiam twoją cierpliwość - ja już nie miałem zdrowia do rozwalającej się po całym baniaku wgłębki...

Dla efektu końcowego jednak warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no super akwa :shock::D Gratulacje

P.S. ile dałeś za te danio bo jeszcze je nigdzie w moim najbliższym okręgu nie widziałem ;)

\

 

To danio choprai. Kupiłem po 4 zł, teraz widziałem, że zdrożały ;)

No właśnie wiem i je jeszcze nigdzie u siebie nie widziałem a warto ponieważ dorasta do ok. 4 cm więc by się nadawały do mojego 54 litry. I jak by się pojawiły to napewno 10 zł sztuka bo tak mało spotykana i są koxami że je mają na sprzedaż :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...