Jump to content
Sign in to follow this  
Brevis14

Cegła w akwarium

Recommended Posts

Witam

Co sądzicie o umieszczaniu cegły w akwarium? (chodzi o cegły dla zbrojników)

moze zbrojnik ma jakies zdolnosci murarskie :D

mei: I po co ten cały OT ??????

z jednej cegły nie wiele wybuduje :D

mei: I po co ten cały OT ??????

Po co? Chyba chodziło o kryjówkę + miejsce do tarła, a o takim schronieniu wiele ludzi zapomina.

Dawniej coś czytałem o wkładaniu cegieł, ale jest raczej tak jak napisał lukasz.

Najlepiej zrobić specjalną rurkę/grotę, dużo roboty z tym nie ma a efekt ten sam.

Wystarczy użyć cegły z wypalanej z gliny i ona ani nie barwi ani znacząco nie zatwardza wody.

Cegła z otworami - taka jak na kominy wentylacyjne - raczej będzie niepraktyczna. Ciężko ją zamaskować, wygląda nienaturalni... No i jak wcześniej pisano istnieją przesłanki co do jej szkodliwego, a na pewno barwiącego wpływu.

Już lepiej rurka PCV, grota z kamieni, kokos, budowla z korzeni...

a na pewno barwiącego wpływu.

I tu się nie zgodzę, ponieważ sam używałem (na cegłach się nie znam ) cegły klinkierowej i w żaden sposób nie zabarwiała wody. Ale jednak fakt jest taki że nie wygląda zbyt naturalnie.

zamiast tej cegły daj gruby kawałek bambusa i po sprawie

Założyłem ten temat aby poznać wasze zdanie i ewentualnie zdementować nieprawdziwe wiadomości, ale skoro do tego zmierzasz to już tak robiłem ale Zbrojniki nie wiem czemu rozmnażają się tylko w cegle. I próbowałem już wielu rzeczy ale gdy nie ma cegły nie chcą się rozmnażać.

Cegła nie jest magiczna i zbrojniki rozmnażają się nie tylko w niej, wiem z doświadczenia ;)

Wpływ na to ma wiele rzeczy, nie tylko sam materiał z którego jest wykonane miejsce do tarła. A apropo takiej groty/rurki - dobrze żeby miała po bokach drobne otwory. Takie coś ułatwia cyrkulacje wody i ułatwia zadanie samcowi który machając płetwami je dotlenia ikrę - przez co zwiększa się przeżywalność narybku ;)

ja dodałam kokosa małe rybki lubią go a dla glonojadów dobre schronienie i nie tylko dla nich a gloni też mogą się rozmnażac sama się przekonałam :mrgreen: miałam małe glonki :)

Sign in to follow this