Skocz do zawartości

Cegła w akwarium


Brevis14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po co? Chyba chodziło o kryjówkę + miejsce do tarła, a o takim schronieniu wiele ludzi zapomina.

 

Dawniej coś czytałem o wkładaniu cegieł, ale jest raczej tak jak napisał lukasz.

 

Najlepiej zrobić specjalną rurkę/grotę, dużo roboty z tym nie ma a efekt ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cegła z otworami - taka jak na kominy wentylacyjne - raczej będzie niepraktyczna. Ciężko ją zamaskować, wygląda nienaturalni... No i jak wcześniej pisano istnieją przesłanki co do jej szkodliwego, a na pewno barwiącego wpływu.

Już lepiej rurka PCV, grota z kamieni, kokos, budowla z korzeni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem ten temat aby poznać wasze zdanie i ewentualnie zdementować nieprawdziwe wiadomości, ale skoro do tego zmierzasz to już tak robiłem ale Zbrojniki nie wiem czemu rozmnażają się tylko w cegle. I próbowałem już wielu rzeczy ale gdy nie ma cegły nie chcą się rozmnażać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cegła nie jest magiczna i zbrojniki rozmnażają się nie tylko w niej, wiem z doświadczenia ;)

 

Wpływ na to ma wiele rzeczy, nie tylko sam materiał z którego jest wykonane miejsce do tarła. A apropo takiej groty/rurki - dobrze żeby miała po bokach drobne otwory. Takie coś ułatwia cyrkulacje wody i ułatwia zadanie samcowi który machając płetwami je dotlenia ikrę - przez co zwiększa się przeżywalność narybku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...