Skocz do zawartości

pomoc w prowadzeniu akwa roślinnego


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich jestem tu nowy na forum mam problem z roslinkami gdyż dysponuje dobrym sprzętem ale nie umiem go dobrze wykorzystać problem jest w nawożeniu.

 

moje akwa to 112l:

filtr : tetra ex 700

grzałka

oświetlenie 4x18w świece przez 12h/24

butla co2

podłożę to 1.5 cm ziemi 5-7zm grysu

 

30 neonek

 

parametry wody robione 5 dni temu

PH 7-7.5

NO2 0

NO3 0

NH3 0

PO4 0.4

TW 11

TWW 6

 

nie wiem jaki jest dobry i odpowiedni nawóż do moim roślinek zdj mojego akwa :

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadbaj o odpowiedni stosunek NPK (azot-fosfor-potas) Prawidłowy to ca 10:1:20. Jak masz NO3 na poziomie 0 to się nie dziw że tam nic nie chce rosnąć ;) Dowiedz się jakie jest Twoje KH i oblicz poziom CO2 (optymalna wartość 15 - 25 ppm)

http://www.holenderskie.pl/?m=12/a/kalkulator_co2

 

viewtopic.php?f=5&t=11056

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pojadę teraz z CO2, gdyż nie mam zaworka precyzyjnego i nie mogę ustawić dobrze CO2 lecz gdy mam CO2 tak na 1 bąbelka co 3 s to rybki (neonki) od razu tracą kolor ;/;/. Tak jakby nie miały tlenu, czyli moje rośliny nie wytwarzają tlenu, aby ryby mogły oddychać nie wiem co zrobić z tym CO2 podawać w dzień czy w nocy czy cały czas i ile tego podawać. Szkoda mi zabić 30 neonek ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedobór potasu jest przyczyną braku "bąblowania" u roślin, także co do tej kwestii to tak jak wyżej. Będziesz dozował CO2, rośliny będą produkowały tlen i nic się nie będzie dusiło. Możesz dozować 24h CO2 tylko postaraj się zapewnić stały ruch tafli wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo polecił jedne z markowych nawóz. Linia dość sprawdzona. Sam żwir jest jałowy, słusznie zrobisz decydując się na jakieś konkretniejsze podłoże bogatsze w składniki pokarmowe .

 

http://www.akwarystyka.elblag.pl/index. ... &Itemid=90

 

Proponuję teraz tylko poczytać trochę forum oraz galerie i zobaczyć jak niektórzy rozwiązali kwestię podłoża w swoim akwariach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszła chyba jakaś pomyłka jak może mieć żwir jałowy skoro ma ziemie pod nim przed wszystkim jakich testów używasz kropelkowe czy paskowe jeśli chcesz podnieść no3 kup nawóz makro aqua art bardzo dobrze działa i jest dobrze zbilansowany neony tracą barwę na skutek nagłego obniżenia ph

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli podajesz co2 to się obniża ph podawałeś 3b/s widocznie za duzo do Twojego akwa z tego co widzialem rośliny za duzo nie masz glosia tylko żółknie czy rośnie do góry ? z nawozów moge polecić aqua art makro stosuje go u siebie jest ok musisz uważac ze nie przesadzic bo ja ostatnio troszke przegiołem no3 skoczyło mi do 70 ale jak bedziesz stoswal sie do instrukcji nic sie nie stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam podobny przypadek z glonami czy ktos mi pomoże moje akwa to 112l

tertra ex 700

4x18 w 10h/24

podłoże to żwirek i pod żwirkiem ziemia

dozawałem co2 lecz polecieli mi nie dozoać

nie stosuje nawozów

podmieniam wode 30% co tydzien

mam 30 neonek

parametry wody

PH 7-7.5

NO2 0

NO3 3

NH3 0

PO4 0.4

TW 11

TWW 6

 

co mam dalej robić jakie nawozy ????

 

zbiornik teraz

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

a oto jak wyglądał przedtem gdy dozawałem co2 i nawoziłem

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...