Skocz do zawartości

Martwy otosek ( atak ślimaków)


Rekomendowane odpowiedzi

Siema mam problem mam dużo na szybie białych kropeczek chodzących po szybie wydaje mi się że to ślimaki ale nie wiem .Dziś rano znalazłem martwego otoska miał wygięty kręgosłup,wydaje mi się ze buszował po szybie i przez przypadek zjadł jednego z nich i się udusił.Głowy za to nie dam choćby że to nie one to bynajmniej jak się mam tego pozbyć (tych ślimaków).

Obsada:

5x kirys

10x neon Innesa

2x glonojad

5x krewetka Amano

7x gupik pawie oczko + narybek

4x otosek (było 5)

Sprawdzałem pH jest w normie wszystko ok tylko te ślimaki a zdjęć nie dam ponieważ nie mam porządnej lustrzanki nawet tych ślimaków nie połapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logikę... jakim cudem ślimak mógłby dogonić i dopaść otosa :roll::roll:

Ślimaki raczej nie polują na ryby ;)

 

Co do kropek, napisał Ci już TDC i się pod tym podpisuje ;)

 

Zdjęcie - nie trzeba mieć lustrzanki za 3000 aby zrobić zdjęcie rybie, tym bardziej mknącego z zawrotną szybkością ślimaka, tu by wystarczył najgorszy VGA z kilku letniego telefonu komórkowego.

 

Otosy - są delikatne i często zdarza się że umierają - szczególnie przy tym jeśli jakiś element z prawidłowej opieki nad akwarium nie jest zachowany.

Do tego jak na akwarium 60x30 masz moim zdaniem lekkie przerybienie, co też mogło mieć rolę w śmierci Otoska. Natomiast ślimaki - sobie go konsumowały po śmierci, zapewne też zbrojniki co nieco odgryzły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...