Skocz do zawartości

Ospałe młode rybki, po restarcie akwa i wlaniu(nowy problem)


Rekomendowane odpowiedzi

MOJE PYTANIE PONIŻEJ POSTÓW

 

 

... środka do startów i odstresującego czy jako to nazwac poniżej zdjęcie, mam problem bo wymieniałem akwarium 10 L na 20 L ;) a więc miałem tylko połowę dojrzałem wody resztę odlałem z 75 Litrowego baniaka też po restarcie ( tydzień mija) i z kranu, dziwnie sie zachowują opadają na dno i sie nie ruszają, od czasu do czasu troche popływają wyglądają jak nacpane :?: odłowiłem połowe i umieścilem w dużum zbiorniku odpowiedoni zabespieczone przed dużymi, robi sie ciemno i boje sie ze jutro nie bedą już żywe... jaka może byc przyczyna ?? takiego zachowania...

 

post-3540-13685157542665_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta woda z kranu odstana 24-48h?

 

Wlewanie wody prosto z kranu [z chlorem], bardzo ładnie zdezynfekowało od bakterii nitryfikacyjnych wodę którą wlałeś z innych dojrzałych baniaków.

 

A filtr? Czyszczony pod kranem czy w wodzie z dojrzałego akwa?

 

Masz jakieś testy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uf dopiero wstałem i odrazu do akwa i widze na szczęscie że żyją i zachowują sie normalnie pozostawione rybki, wczoraj badałem wodę i parametry były ok, PH - 6.8, NO3 - 5.0, Amoniak - 0, zaraz sprawdzę parametry i chyba w puszcze z powrotem rybki :)

apropos dolanej wody z kranu to wstyd sie przyznac nie odstana :/ była, a filtr mam gąbkowy tak więc nie czyściłem bo wyglądał ok, a akwarium 75L to ma się dobrze nawet doczekałem sie tarła brzanek wielkołuskich przez ten tydzień :)

 

Nigdy więcej już nie będe wlewał nie odstanej, spodziewałem sie że coś bedzie nie tak zwłaszcza ze to 2 miesięczne brznki są bardziej wrażliwe... ale wygląda na to że będzie dobrze .

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE

 

 

Witam kolejny problem i wydaje mi sie poważny, moje brzanki ( 2miesięczny narybek) dziwnie zaczynają wyglądac i zachowywac ciąg dalszy bo dotyczy tematu poprzedniego, było ok po wpuszczeniu do zbiornika ale po paru dniach wszystkie zaczełe sie wolno ruszac jakby sparaliżowane, i płetwy złożone jak widac na zjęciu i tak cały czas mają tylko zaczynają im bieli sie końcówki płetw, czy to jakaś choroba ? czy coo :(((((( :cry: czuje że to koniec rybek ... parametry były PH- 6.8, aminiak - koło 0.40, no3 5.0 i dalej tak sie utrzymuje popwoli podmieniam wodę, ... ale niesądze że dożyją ,da sie cos zrobic???[attachment=2]nar1.jpg[/attachment]

[attachment=1]nar 2.jpg[/attachment]

 

a tak wygladac powinny

 

[attachment=0]rybkiss.jpg[/attachment]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK adm postaram sie :P

Przy restarcie przez niedopatrzenie wlałem wodę zawierającą amoniak z tego większego akwarium i prawdopodobnie przez to amoniak mi podskoczył podmieniłem wodę w 75L i już jest na zero, po tym rybki przeniosłem do tego akwarium zabezpieczone przed dużymi rybkami.

Najprawdopodobniej znalazłem przyczynę dziwnego zachowania i wyglądu narybku, jakaś infekcja bakteryjna coś w rodzaju martwicy płetw objawy bardzo podobne, zakupiłem lekarstwo i będę dozował, już widac poprawę po 14 H. Teraz muszę doprwadzic małe akwa do użytku..

 

ps: jak restartowałem wpuściłem jeszcze 6 krewetek do akwarium, raczej mogą zostac. ?

 

ahaed: dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...