Skocz do zawartości

[200L] ogólne 01.12.2012r.str.26


Janusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 270
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiem ,że pierwsza odsłona była bardzo dobra,ale trzeba coś innego i chciałem właśnie tego spróbować.

Gdzieś po drodze miałem kilka potknięć jeśli chodzi o oświetlenie i właśnie postanowiłem zrobić coś przy słabszym oświetleniu.

Zawsze też bałem się nie wiem dlaczego anubiasów.Z czasem stwierdzam,że są to bardzo piękne roślinki,tylko trzeba nauczyć się je pielęgnować ,a z tym raczej dam sobie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ,ale wczoraj pojawił się bardzo duży problem,bo gdy zapaliłem oświetlenie w akwarium ujrzałem trawniczek ułożony z krewetkowych trupów :( .Szukałem i szedłem za podpowiedziami kolegów i znalazłem przyczynę masowego zgonu krewetek.Chciał bym dodać ,że rybcie na ten przykład nie ucierpiały nic.

Otóż przyczyną było wydzielenie się szczawianów z uszkodzonego liścia, kłącza anubiasa,która jest dosyć szkodliwa dla krewetek.

Niestety odeszło ich około 80 sztuk. :cry:

Trudno jak wszystko się unormuje odtworzymy populację ,gdyż pewna ilość ich ocalała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi krewetkami to troszkę dziwne. Sam mam 3 anubiasy w akwarium fakt faktem małe ale zdarzało się że przy podziale źle je przeciąłem i zaczęły lekko gnić. Moim krewetką nic się nie stało a sytuacja taka miała miejsce 2 razy. Więc może zgon twoich krewetek ma inna przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko założyć co mogło być 100%-wą przyczyną zgonu krewetek,bo nie wiem sam i tylko czytam o podobnych sytuacjach.

Jest stwierdzone,że anubiasy i inne roślinki, a zwłaszcza te co mają kłącza wydzielają te szczawiany do wody,które szkodzą krewetkom.

No mam też otoski ,które są bardzo delikatne i galaxy---im nic nie jest i pięknie śmigają.

Wczoraj była też badana woda i jest super:

NO2-0,00

NO3-max 10

Ph--to jedynie było wysokie bo aż 8,00

Trudno wdarła się jakaś zaraza i tyle,można tylko gdybać.

Może to i wina torfu w filtrze ,bo już ma ponad pół roku,a może to i wina nitrasa,a może po prostu wina anibiasów?

Zobaczymy jak będzie sytuacja miała się dalej.Troszeczkę nitek pozostało ale znowu podaj co2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co masz torf w filtrze? Jako medium filtracyjne? Widzę, że ph mimo wszystko masz wysokie. Stosowałeś odkwaszany czy kwaśny?

Właśnie jako medium filtracyjne i to ten z drugiego linku: http://www.google.pl/search?q=Torf+JBL& ... =firefox-a

Wiem ,że jest już troszeczkę za długo i mam zamiar go całkowicie usunąć.Myślę ,że ilość lignitów i korzeni wystarcza w zupełności aby mieć konkretne ilości humusów w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze Manado weszlo w mode :)

 

Akwa jest piekne do tego trawnik robi robote

Jedynie do czego bym sie przyczepil to szkoda zaslaniac tak piekne skaly roslinnoscia. Ale to jest moje zdanie

Narazie duzo nie sa zasloniete ale z czasem beda i mi by bylo szkoda takiej ozdoby zaslaniac

 

Ten aranz jeszcze bardziej mi sie podoba niez poprzedni ale to pewnie ze wzgledu na lignity bo poprzedni tez byl wypas.

Ty juz to masz we krwi chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerze to ta aranżacja nie podoba mi się :zamieszany:

Ładniejsza była tamta z korzeniami :)

No niestety ciężko wbić się w gusta wszystkich. ;)

Ale najważniejsze w tym jest to,że mi ma się podobać :D

A i przypomniało mi się Szymonie :zamieszany: ,że ja jeszcze twojego akwarium nie widziałem .;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie anubiaski są drogawe, gdyby nie to, to już bym zrzynał od Ciebie!

 

Rewelacja chłopie! Piękne, że aż łezka w oku się kręci jak widzi się takie cudo!

 

Osobiście widze tutaj Gurami/ Prętnik + Razbora szklista/ sumik szklisty + żółtaczek/ piskorki.

 

Jak będę robić zmiany w swojej 200L to chyba zrobie coś podobnego, tyle, że zamiast kamieni to bedą korzenie - zobaczymy jak taka alternatywa bedzie sie prezentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejna fajna kompozycja ;) , anubiasy super roślinki. Fajnie się prezentują na twoich skałkach.

Ale ... bo ale musi być ;) Hmmm ten trawnik z tych anubiasów mnie zastanawia, hmmm ... Trzeba poczekać, aż się rozrośnie to zobaczymy czy to trafiony pomysł.

Podsumowując ;) Kompozycja bardzo mi się podoba :!: Boki, tył extra :!: Jednak te anubiasy na pierwszym planie mnie nie przekonują, no ale poczekajmy, aż się rozrośnie ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejna fajna kompozycja ;) , anubiasy super roślinki. Fajnie się prezentują na twoich skałkach.

Ale ... bo ale musi być ;) Hmmm ten trawnik z tych anubiasów mnie zastanawia, hmmm ... Trzeba poczekać, aż się rozrośnie to zobaczymy czy to trafiony pomysł.

Podsumowując ;) Kompozycja bardzo mi się podoba :!: Boki, tył extra :!: Jednak te anubiasy na pierwszym planie mnie nie przekonują, no ale poczekajmy, aż się rozrośnie ;) .

Właśnie i o to mi chodzi.

Nikt jeszcze nie próbował zrobić sobie trawniczka z anubiasów więc pora jest moja. :D

A z drugiej strony większość roślinek jest cieniolubnych, więc bardzo dużym błędem był pokuszenie się na eleocharisy,które są światłolubne---troszkę to nieprzemyślane.

Zobaczymy z czasem jak to wyjdzie,a jeśli coś będzie nie po mojej myśli to i tak mały kłopot bo anubiasy są na lignitach ---więc zmienią najwyżej bez kłopotu właścicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam wątek od początku i jak doszedłem do tej strony, to miałem ochotę wyłączyć, bo mnie zazdrość brała ;] Chciałbym je zobaczyć na żywo ;)

Ufff, przeczytałem wszystko od deski do deski dużo tego było.

Do Janusza to kolego wisisz mi $ za panele bo kopara mi opadła jak zobaczyłem ostatnie zdjęcia Twojego baniaczka w stosunku do tego co było na początku .Mnie się to akwarium podoba bardzo. Od początku mi się podobało.

Niby jest w nim porządek, ale jednak jest nieco "nieuczesane" i w tym tkwi jego urok. Gratuluje

Oczywiście z tym $ to żart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium oczywiście pierwsza klasa. Całe akwa ma sielankowy nastrój jakieś sceny półdzikiego parku. Akwaria mamy po to żeby się zrelaksować po trudach dnia codziennego a przy takim akwarium to nie tylko można się zrelaksować ale także zainspirować. Gratuluję aranżacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerze to ta aranżacja nie podoba mi się :zamieszany:

Ładniejsza była tamta z korzeniami :)

No niestety ciężko wbić się w gusta wszystkich. ;)

Ale najważniejsze w tym jest to,że mi ma się podobać :D

A i przypomniało mi się Szymonie :zamieszany: ,że ja jeszcze twojego akwarium nie widziałem .;)

Prawdopodobnie będzie jutro (środa) lub w czwartek, czekam aż kolega aparat naładuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...