Skocz do zawartości

[200L] ogólne 01.12.2012r.str.26


Janusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Baniak nie jest brzydki, ale nie pod moje klimaty.

IMHO tego mchu jest trochu za dużo, baniak optycznie o wiele mniejszy sie zdaje ( na początku myślałem że to 45L :shock::D ) Ale ważne żeby Tobie sie podobał i żeby ryby sie dobrze czuły !

Ja bym trochu inaczej to poukładał, zrobiłbym tak by było dużo roślin, a też dużo miejsca do pływania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 270
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Baniak nie jest brzydki, ale nie pod moje klimaty.

IMHO tego mchu jest trochu za dużo, baniak optycznie o wiele mniejszy sie zdaje ( na początku myślałem że to 45L :shock::D ) Ale ważne żeby Tobie sie podobał i żeby ryby sie dobrze czuły !

Ja bym trochu inaczej to poukładał, zrobiłbym tak by było dużo roślin, a też dużo miejsca do pływania

Złudzenie co do wielkości może być,bo akwarium jest 80x50x50 więc wymiar nietypowy.

Naprawdę miejsca jest dosyć dużo,zastanawiam się jeszcze nad zacieśnieniem go i dołożenie jakiegoś jeszcze fikuśnego,łączącego prawą stronę dołem z lewą.Ale to się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie koledzy,ja nie pisałem ,że to koniec.

Na pewno coś zmienię.Wydaja mi się ,a nawet już to zrobiłem ,mianowicie ten korzeń nie obsadzony dałem na dól i całkiem inny efekt jest.

Prawdopodobnie i jego jedno odnóże obsadzę mchem,zastanawiam się czy taiwanem,czy weepingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Janusz, Twoje baniaki są natchnieniem. Ja myślę o restarcie swojego 102l. Na razie sporo bawię się jeszcze przy 200l ale prędzej czy później nowy aranż w 102 wyląduje. Chcę zrobić coś innego niż to większe i właśnie myślę nad baniakiem z duża ilością gałęzi porośniętych mchami. Na pewno będę się sporo wzorował na Twoim akwa.

 

Jak jest z dostępnością różnych gatunków mchu? Dużo Cię to wysiłku kosztowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Janusz patrzę dziś w galerie akwarium roku i widzę zwycięzcę sierpniowego konkursu. Gratuluję :tort: komu jak komu ale Ci się należało chociaż myślę że większą pociechę byś z tego miał gdyby było więcej rywali i z lepszymi baniakami to wtedy dopiero wygrana byłaby prawdziwą uciechą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz nie wiem co napisać, widziałem sporo baniaków u kolegów, w jakichś egzotarium też,

ale jak zobaczyłem fotki twojego akwarium to opadła mi kopara i zaniemówiłem.

To już nie jest normalne akwarium tylko sztuka.

 

Bardzo mi się to wszystko co tam stworzyłeś podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie wszystkim za te wszystkie dobre i złe opinię i powiem szczerze ,że troszeczkę w szoku jestem.

Wszyscy twierdzicie ,że akwarium jest boskie,piękne same normalnie przepiękne słowa,aż nie mogę wytrzymać taki dumny jestem z tego co osiągnąłem i do czego doszedłem.Tyle problemów z oświetleniem i dobraniem jego,z nawożeniem właściwym.A dlaczego,bo dzisiaj się dowiedziałem jedną rzecz,otóż na niczym się nie znam ,tak ktoś stwierdził.

A ja mogę tylko powiedzieć ,że wiem co mówię i przez co przeszedłem,tyle kombinacji co ja zrobiłem aby wszystko w końcu było dobrze, to jeszcze chyba nikt nie zrobił.

Ale nie mogę zapomnieć o tych ,którzy mi doradzili i jak by nie mówić, to też jest ich małe dzieło.Dziwne ,że kiedy ja to chcę to samo przekazać innym,może troszkę w innej formie i innymi słowami zostaję skarcony i wygwizdany.

Ale wiem jeszcze jedno,to co mam i wiem opiera się na prawdzie i moim ,a zdobytym dzięki wam doświadczeniu,a nie pustej teorii.

Jeszcze raz wielkie DZIĘKUJĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle problemów z oświetleniem i dobraniem jego,z nawożeniem właściwym.A dlaczego,bo dzisiaj się dowiedziałem jedną rzecz,otóż na niczym się nie znam ,tak ktoś stwierdził.

A ja mogę tylko powiedzieć ,że wiem co mówię i przez co przeszedłem,tyle kombinacji co ja zrobiłem aby wszystko w końcu było dobrze, to jeszcze chyba nikt nie zrobił.

Ale nie mogę zapomnieć o tych ,którzy mi doradzili i jak by nie mówić, to też jest ich małe dzieło.Dziwne ,że kiedy ja to chcę to samo przekazać innym,może troszkę w innej formie i innymi słowami zostaję skarcony i wygwizdany.

 

Nie przejmuj się, tutaj przypomina mi się sygnatura jednego z kolegów tutaj na forum - "pokaż mi swoje rybki i akwarium a ja powiem ci czy warto słuchać twoich rad"

 

A ty masz rybki i akwa full wypas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i witam ponownie.Należało by sobie przypomnieć.

Nic się aż tak wielkiego nie zmieniło.Doszedł korzeń z 45L,cgristmas się mocno odbudował,o jawie nie wspomnę.Bardzo powoli natomiast idzie woeping i taiwan,najsłabiej poecock.Pozbyłem się znacznej ilości w/w mchów oraz rotali.Jednak wszystko wraca do normy i powoli wszystko zarasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...