Skocz do zawartości

[200L] ogólne 01.12.2012r.str.26


Janusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czas na małą aktualizację.

Co się zmieniło,to raczej widać.Na pewno zwiększyła się obsada RC i helenek.O ile to nie wiem ale widać coraz lepiej potomstwa.

W oświetleniu wywaliłem 2700K,a dodałem jedną świetlówkę T4 12W 6400K

Jeśli chodzi o roślinność to powiększyłem o microzorium na korzeniu,ludwige repens,micranthemum umbrosum ,rotale totun green,pelia i jeszcze jedną lecz nazwy nie pamiętam.Dołożyłem gałęzatkę,ma nią być wyłożone dno z przodu akwarium,ale to z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 270
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z czasem zaczęło mi przeszkadzać ,to że bardzo widać było brud,odchody krewetek na tym piasku.

Postanowiłem to zmienić ,a i efekt jest taki jaki bym chciał.

Jest jeszcze jeden motyw ,który dodałem ,ale jak na razie nie robię zdjęć .Mogę tylko powiedzieć ,że dodaję flame moss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mała aktualizacja,doszedł korzeń,a na nim flame moss.

Jedno czy mogę się pochwalić to to ,że na dzień dzisiejszy pozbyłem się prawie całkowicie glonu nitkowatego.

Miałem z nim dużo kłopotu bo zalegał na całym mchu.Na tą chwilę go nie ma i z tego się cieszę,jest w tym spora zasługa TDC i jemu się kłaniam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja,doszedł korzeń,a na nim flame moss.

Jedno czy mogę się pochwalić to to ,że na dzień dzisiejszy pozbyłem się prawie całkowicie glonu nitkowatego.

Miałem z nim dużo kłopotu bo zalegał na całym mchu.Na tą chwilę go nie ma i z tego się cieszę,jest w tym spora zasługa TDC i jemu się kłaniam :D

Super baniak :)

Chciałbym sobie też wrzucić flame moss do siebie... jak się go sadzi ? tzn. mocujesz go na korzeń jakoś czy coś w tym stylu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz tak jak z każdym rodzajem mchu tzn.

Kładziesz ko na korzeń lub lawę i tak jak w moim przypadku obwiązałem delikatnie żyłką wędkarską.

Można też użyć do tego specjalnej siatki,ale uważam że to zbędne.

Ok ty, a jak mam krewetki to mi go będą podjadać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty ,krewetki nic ci złego w akwarium z mchem nie zrobią.Przeciwnie będą na pewno zadowolone bo właśnie w nim będą miały kryjówki.

Też mam u siebie w dwóch akwariach krewecie i to nawet nie wiem ile ich jest,na pewno dużo.

Dzięki :) gdzieś mi się obiło po uszach że lubią zjadać jakiś gatunek mchu czy coś w tym stylu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiem ze wypowiedzi typu super fajnie sa na naszym forum wszędzie i każdemu tak piszą .

 

 

 

Idę wywalić swoje, kupie sobie chomika. O tak, to jest pomysł. Wywalę żwirek, dam trociny, karuzelę i jako obsada chomik. Nie ma to jak ktoś z rana zepsuje ci ocenę własnych możliwości akwarystycznych. Spoko, a potem że tyle alkoholików w Polsce. Że depresja, że każdy nerwowy itd.

Mam propozycję dla Ciebie: jak już wstawiasz takie akwa, to dokładaj gratisową wizytę u psychologa!! Oki ?

 

A na poważnie to: zepsuj to akwa a tam zajadę. I potem (cytat:)"...zakopię Cię, odkopię, znowu zakopię i tak 7 razy !!..."

 

 

Super baniak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie,chciałbym się pochwalić malutkimi zmianami.

Pozbyłem się znacznej części roślin z lewej strony tam zostawiłem tak:

:arrow: 1-Rotale rotundifolie

:arrow: 2-Hygrophile thailand

Prawą stronę troszeczkę posegregowałem i tam jest tak:

:arrow: 1-Ludwigia repens red

:arrow: 2-Ludwigia repens

:arrow: 3-Bacopa caroliliana

:arrow: 4-Rotala indica

:arrow: 5-Moczarka

:arrow: 6-Rogatek sztywny

Na środku:

:arrow: 1-Cryptocoryna wendtii green

:arrow: 2-Gałęzatka

Co przybyło to tak:

Trzy korzenie w tym dwa od ---ecika--

Obsadziłem korzenie :

:arrow: 1-Weeping moss

:arrow: 2-Flame moss

:arrow: 3-Peacock moss

No i te moje ,które już miałem:

:arrow:1- Christmas moss

:arrow: 2-Java moss

Cała reszta nie uległa zmianie,czyli oświetlenie i nawożenie,obsada itd.

Parametry wody są stabilne i się nie zmieniają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esku --nie mam linku do większego zdjęcia,jedynie możesz mnie odwiedzić osobiście.

Gost--jeśli chodzi o mchy ,to żebyś wiedział.Bardzo dużo o nich czytam i się uczę.Jest to też taka moja mała pasja.Myślę,tak bez przechwalania się ,że potrafię nad nimi zapanować,tak aby było im jak najlepiej.

Jeszcze kilka zdjęć proszę.Resztę pokaże jak się mchy ,te nowe jeszcze bardziej rozrosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...