Jump to content

Jakie oswietlenie w 25 l?

Recommended Posts

Kup świetlówkę 11W, to będzie najlepsze oświetlenie na 25l :)

Nie ma swietlowek 11 W, chyba ze mowisz o kompakcie.

Jesli chcesz miec glony i inne takie zakladaj kompakta. Choc nawet w zestawach na 25 L w pokrywach montuja miejsce na zarowke. Zal...

Mozna zamatowac swietlowke do akwarium 8 w a na scisk nawet 14 w (akwa 40x25x25) ale tu raczej potrzebne sa zdolnosci zwiazane z elektronika.

P.S Zawsze lepsza zarowka energooszczedna niz zwykla zarowka.

Widzialas kiedys Akwarystyczna Zarowke Energooszczedna?? Bo ja sie jeszcze nie spotkalem z kompaktami dedykowanymi akwarystom...

Dla prowizorek oczywiscie ze energooszczedne zarowki bo oszczedzamy czas, mniej to kosztuje pracy no i pieniedzy choc to pojecie wzgledne, jesli natomiast mamy choc odrobine profesjonalnego podejscia do sprawy to montujemy swietlowki. Dlaczego? http://www.google.pl <---- polecam

Moim zdaniem dobrym wyjściem, jeśli chodzi o oświetlenie 25l akwa, jest 11W żarówka energooszczędna.

Rośliny ładnie przy niej rosną, a wydatek nie jest aż taki duży jak z świetlówkami akwarystycznymi. Jeśli chodzi o takie akwa to nawet nie ma wyboru odpowiednich świetlówek. Dla mnie jest to niepotrzebne przepłacanie.

Moim zdaniem dobrym wyjściem, jeśli chodzi o oświetlenie 25l akwa, jest 11W żarówka energooszczędna.

Rośliny ładnie przy niej rosną, a wydatek nie jest aż taki duży jak z świetlówkami akwarystycznymi. Jeśli chodzi o takie akwa to nawet nie ma wyboru odpowiednich świetlówek. Dla mnie jest to niepotrzebne przepłacanie.

Tak jak mowilem dla leniuchow jest to dobre rozwiazanie;) Dobra swietlowka energooszczedna z temp barwowa zblizona do dziennych swietlowek akwarystycznych tez nie dostaniemy za 20 zl.

Troche checi i zdrowego podejscia do sprawy a kupimy i swietlowke i uklad zmontujemy sami pod nia. 30 min i swietlowka swieci.

Takie jest moje zdanie. Jesli zatem jestes zwyklym amatorem ktory wlewa wode w byle co i wpuszcza tam ryby to prosze bardzo, zaloz 10 zaroweczek:) Mnie to nie przeszkadza. Ale potem zastanow sie 10 razy zanim napiszesz ze ci rosliny padaja lub twoje akwarium zaroslo czyms dziwnym.

Pozdro

Jesli zatem jestes zwyklym amatorem ktory wlewa wode w byle co i wpuszcza tam ryby to prosze bardzo, zaloz 10 zaroweczek:) Mnie to nie przeszkadza. Ale potem zastanow sie 10 razy zanim napiszesz ze ci rosliny padaja lub twoje akwarium zaroslo czyms dziwnym.

w ogóle to nie jest mój temat tylko DzikNaGrzybach ;)

jestem amatorką to prawda, bo akwa mam od nie dawna, ale nie wysuwaj dalekoidacych wniosków tylko dlatego że Ci się wydaje, że wiesz.

Ja zajmuję się akwarystyką od ok 3 miesięcy a niejedne posty ''akwarystów dłuższych stażem'' mnie po prostu zwalają z nóg( i nie chce tu nikogo urazić).Nie tylko praktyka się liczy ale też teoria a tej teorii przyswoiłem przez ten czas nie mniej niż jeden ''niby znachor akwarystyki''. Dzięki temu że czytam i słucham rad doświadczonych akwarystów, siedzę po 5godzin dziennie czytając różne blogi akwarystyczne i dokładnie obserwuje moje akwarium, po tak krótkim czasie dochowałem się akwarium którego nie jeden akwarysta może mi pozazdrościć 8-) ;).

Jeśli chodzi o żarówki energooszczędne to w przypadku 25litrów to najlepsze rozwiązanie ponieważ:

- Pobierają mało prądu

- Nagrzewanie się jest znikome

- ''Jarzeniówki''(chociaż bardziej kompakty tj. http://www.allegro.pl/item492750147_swi ... w_827.html ) solidniejszych firm mają barwę świecenia bardzo porównywalną ze świetlówkami seryjnie montowanymi w pokrywach

- Pobór mocy i moc świecenia są niemal identyczne co w świetlówkach

- W 25litrach nie zmieści się 15Wświetlówka, jedynie 8W co dawało by za mało światła i wymagało by bawienia się w elektryka.Więc 11W żarówka energooszczędna będzie tu najbardziej sensowna i da przyzwoite oświetlenie w tak niewielkim akwarium.

p.s tylko z tego co sobie przypominam to w tych małych pokrywach chociażby WROMAK'a jest bardzo mało miejsca od góry pokrywy do miejsca na wkręcenie gwintu żarówki. Żarówki energooszczędne mają grubą obudowę gwinta więc może być problem ze zmieszczeniem jej tam. Sprawdź to przed zakupem ;)

Share

• Create New...