Skocz do zawartości

Czy ma tak być? Co to jest?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak , to są korzenie . To samo mam w akwa u Kabomby . Nie urywaj tego bo nie ma potrzeby . Wiesz czemu ? Bo jak roslinka urosnie Ci do 60 cm to bedzie czas najwyzszy ją przyciąc , a te korzenie sprawią ze koncowki odcietej rosliny moga dalej rosnąc . w koncu zrobisz tyle odszczepek ze cale akwa bedzie pieknie zarosniete a co za tym idzie swietne miejsce dla narybku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pleśń (biały nalot) zaczął się od korzenia.. no i też na kilka roslinek... jest to dokładnie 1 tydzień dojrzewania.

25l ; grzałka 50w, ale nie jest prawie uruchamiana.. w pokoju mam 22-3*... a woda na ok. 26*

rybom nie zaszkodzi ->

MFC

Uniwersalny preparat do odkażania wody w akwariach oraz zawlczania wszelkich pasożytów zagrażających rybom ozdobnym. Niszczy szkodliwe mikroogranizmy- w tym wyjątkowo niebezpiecznego patogena: kulorzęska Ichthyophthirius multifilis wywołującego Ichtioftiriozę (tzw. ospę rybią)- oraz pasożyty, bakterie, pierwotniaki i grzyby będące przyczyną, występujących u ryb, silnie zakaźnych pleśniawek.

 

świetlówka jest energooszczędna 9w(35w)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochany , preparat ktory masz zamiar urzyc zepsuje flore w dojrzewajacym akwa . To lekarstwo nie sluzy do uzdatniania czy nie wiadomo czego !

 

FMC sa to naprawde silne zwiazki NH2Cl ( chloroaminy) i czesciowe zwiazki nadmanganianu potasu ! Po kazdym uzyciu preparatu akwa trzeba oczyscic węglem aktywnym . Od naduzycia preparatu ( przedawkowaniu ) lub nie usunieciu jego resztek z wody zdarzały sie zgony .

 

ponadto , etykietka mowi : preparat akwarystyczny o szerokim zastosowaniu , ktory wspomaga ryby w walce z niebezpiecznymi patogenami takimi jak bakterie i grzyby . Eliminuje kulorzęska .

 

W etykiecie nie ma wzmianki o tym ze jest to jakis nawoz do roslin ! jesteś laikiem , wiec czasem warto posłuchać .

 

Sluchaj , druga sprawa . Roslinka ktora posiadasz nie lubi przebywac przy filtrze . Wiesz czemu ? poniewaz resztki wychodzace z filtra osiadaja na niej , a ona nie lubi ani glonów ani osadów . Mozn powiedziec ze jest bioindyfikatorem srodowiska wodnego . ponadto , nie lubi jak filtr ją poniewiera na boki . Raczej preferuje swoje ruchy do swiatla .

 

Roslina potrzebuje dobrych parametrow wody . I napowietrzenia . oczywiscie dobrej temperatury a nie na 'OKO ' . Wlącz grzalke na 26 st. C .

 

A tak na marginesie . Jak roslinka gnije to ją oddziel od reszty a nie uzywaj chemii ! FMC uzyj w koniecznosci gdy choruja ryby a potrafisz zdiagnozowac chorobe .

 

Aaa i słaba ta zarówka z deka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że mnie nie rozumiesz... ona nie gnije... ładnie rośnie. Tylko osadziła się pleśń w akwarium (a zaczęło się od korzenia)

 

MFC a nie FMC! -> http://allegro.pl/item809723590_tropical_mfc_30_ml_300_l.html NIE JAKO NAWÓZ lecz jako lekarstwo na PLEŚŃ (polecają to lub chrzan- może zastosuje)

 

żarówka daje ponad 1w na litr...

 

mówie, że jest na 24-26 stopni.

Filtr nie poniewiera tą roślinką, ale ją przesadze skoro lubi światło ;)

 

Jeszcze prosiłbym o podanie dokładnej nazwy :)

 

EDIT:

dobra - pierwsze co to dam do akwarium 2 młode zbrojniki (słyszałem, że to jedzą?) a jak nie to chrzan. MFC użyje już jeśli nic nie poskutkuje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedia...

 

Po pierwsze FMC/CMF/XYZ - wszystkie mają w składzie to samo więc nie widzę potrzeby kłócenia się że to nie to.

 

Po drugie - mylisz pojęcia. Pomaga w walce z pleśniawką - nie "pleśnią" na roślinach.

 

Po trzecie. Moim zdaniem to jakiś glon, tym bardziej przy ponad 1w/l. Bez bardzo dużego doświadczenia, bardzo dokładnego nawożenia i podawania co2 - przy takim współczynniku oświetlenia glonów nie unikniesz.

 

Po czwarte - że niby zbrojniki zjedzą tą "pleśń" - nawet jeśli to glon to niekoniecznie. Pierwsze słyszę, aczkolwiek sugerując się zdjęciem masz o wiele za małe akwarium na trzymanie zbrojników.

 

Po piąte, leczy się przyczynę - nie objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a także grzyby wywołujące pleśniawkę

to o tym się zasugerowałem. Dobra to dam słabsze śwatło 20W.. (0,8w/1l)

FMC/CMF/XYZ dobra to samo... już mi sie porąbało... dobra moja wina :roll:

 

to nie glon to pleśń (bardzo wyraźny nalot biały- zwłaszcza na korzeniu)...

 

Zbrojniki - tylko na czas zjedzenia, ale skoro tak...to nie ;p

 

Odp. już mam... na pleśń - krewetki Red Cherry. Dzieki i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby zabierac glos to trzeba miec jakas wiedze . posluchaj nas a nie wprowadzaj wlasnej teorii . Wysmiewacz na super smieszne zdanie : To MFC a nie CMF !

 

lol2 !

 

a tak wgl to nie polecam zbrojnikow i krewetek razem . wiesz czemu ? Bo krewetki moga wtedy posluzyc za pokarm . albo zgina bo zbrojnik bedzie walczyl o srodowisko denne .

 

Za grosz wiedzy o akwarystyce . Biedne ryby , biedne akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 uwagi:

 

1. Roślinom nie jest potrzebne napowietrzanie.

2. Zbrojnik ma w nosie krewetki i nie robi im krzywdy no chyba, że rzeczywiście ktoś go do takiego małego akwarium wciśnie.

3. Pierwotniaki czy jakieś grzybowe naloty na korzeniu w okresie stabilizacji nie są niczym specjalnym, przeważnie samo schodzi po jakimś czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można sie domysleć, że wprowadze same krewetki...

z tym MFC-CMF -> mi się pokiełbasiło...

a z pleśnią

3. Pierwotniaki czy jakieś grzybowe naloty na korzeniu w okresie stabilizacji nie są niczym specjalnym, przeważnie samo schodzi po jakimś czasie.

to prawda.. też to zauważyłem , powoli schodzi, umyłem korzeń wczoraj, dzisiaj nic nie ma :)

a 25l za małe na jakieś rybki typu zbrojnik, kirys czy otoski to do czyszczenia wezmę Red Cherry.

 

Za grosz wiedzy o akwarystyce . Biedne ryby , biedne akwa.

mam wiedzę o akwarystyce, może nie jakąś duża, ale wystarczającą.

Po prostu pierwszy raz miałem problem z pleśnią i się wystraszyłem.

 

 

Moje zdanie.

Zbrojniki - tylko na czas zjedzenia, ale skoro tak...to nie ;p

 

Odp. już mam... na pleśń - krewetki Red Cherry. Dzieki i pozdro

 

Twoja odp.

a tak wgl to nie polecam zbrojników i krewetek razem . wiesz czemu ? Bo krewetki moga wtedy posluzyc za pokarm . albo zgina bo zbrojnik bedzie walczyl o srodowisko denne .

- jakoś kiryski i zbrojniki trzymaja razem i jest ok, krewetki podobnie.

Dzięki za pomoc, proszę o zamknięcie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nepix:

 

1. rośliny mam w zbiornikach w pokrywami i jakoś nie zauważyłam, żeby gniły, wręcz przeciwnie

2. ancistrusy są roślinożercami (polecam artykuł o żywieniu zbrojników), połaszą się na krewetkę ale martwą w ramach uzupełnienia białka, żywych nie ruszają

 

Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...