Jump to content

Dziwna woda przy powierzchni.

dirdib
 Share

Recommended Posts

Eh ciezko jest temu zrobic jakies sensowne zdjecie ale na powierzchni wody robi sie takie cos dziwne, jak porusze reka wode (filtr jest skierowany na powierzchnie) to rozdziela sie na kawalki.

Wyglada troche jakby olej w wodzie.. Ale kreci sie tylko tak jak woda w filtrze - tak w kolko

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

i po zdjeciu pokrywy (zdaje sie jakby go nie bylo)

Dołączona grafika

no tak , np ja ... w 1 z trzech akwarii deszczownie mam zanurzoną .... ale nigdy nie miałem tam problemu z kożuchem.... tylko na zapas kupiłem napowietrzacz i bąble dochodząc do powierzchni wody poruszają tafla itd... ale nie jestem w stanie Ci powiedziec czy to pomoże u Ciebie...

Zgadzam się z Tobą errykz, a to dlatego że miałam również cos takiego w moim akwarium i tez nie wiedziałam co to może być, ktoś powiedział ze to flora bakteryjna, wiec strumień z filtra skierowałam ku tylniej ściance akwarium aby powierzchnie wody sprawić w jakikolwiek ruch, na drugi dzień już nie było plam oleisto podobnych i do dnia dzisiejszego nie mam już z tym kłopotu!Po prostu powierzchnia wody nie może być bez ruchu, bo wtedy tworzy się flora bakteryjna !

potwierdzam, że to kożuch bakteryjny. Możesz minimalnie przerobić filtr i zamontować do niego skimmer. Bardzo prosta metoda na pozbycie się kożucha za bardzo małe pieniądze. Wystarczy 15 min by go skonstruować i zamontować ;)

viewtopic.php?p=108419#p108419 tutaj masz przykładowy projekt ;)