Jump to content

Nocne oświetlenie


Recommended Posts

Ja myślę, że chyba trochę pomaga nocne oświetlenie. Jest łagodniejsze przejście od "nocy" (światło diodek imitujących światło księżyca) do światła dziennego. Imho rybki mniej się stresują.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ja jestem przeciwny jakim kolwiek oświetleniom nocnym. w nocy rośliny odpoczywają ryby "nocne" zaczynają żerować. sądze że powinna być zachowana w akwarium naturalna zmiana z pory dziennej na nocną i odwrotnie, a takowe oświetlenie może to zakłócić.

Ta jasne. Według twojego rozumowania można powiedzieć że zwykłe świetlówki też nie są potrzebne, powinno się może jeszcze postawić akwarium na parapecie żeby zamiast świetlówek było światło słoneczne? Uważam że nie. A niby w czym rybą i roślinką przeszkadza światło nocne? I jeszcze

sądze że powinna być zachowana w akwarium naturalna zmiana z pory dziennej na nocną i odwrotnie, a takowe oświetlenie może to zakłócić

A jak zakłócić, skoro takie oświetlenie to słabe diody dzięki którym można podglądać rybki, emitować ewentualnie światło księżyca?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam,

 

jeżeli założyciel tematu pozwoli, to podczepię się tutaj bo moje pytanie dotyczy tego samego problemu, a nie chce zaśmiecać forum dodatkowymi tematami.

 

Jestem na etapie planowania akwarium i także zastanawiam się nad zamontowaniem oświetlenia nocnego z jednej strony akwarium. Czy ma to sens na życie w baniaku, czy zbędny bajer?

 

Pozdrawiam

Leszek

Link to comment
Share on other sites

Bo to jest bajer. Za to bardzo przyjemny. Ja lubię siedzieć przed baniakiem i patrzeć co robią ryby, a że najwięcej na to czasu mam po 21 to (szczególnie ostatnio) zazwyczaj jest już ciemno, a i na wyłączenie oświetlenia dziennego czas to najwyższy. Na pytanie czy montować czy nie odpowiedź jest prosta - wedle uznania! Należy jedynie bezwzględnie pamiętać, że to oświetlenie nocne więc powinno być na tyle dobrane, żeby możliwe było podglądnie zachowań ryb, a nie podziwianie "wystroju" baniaka w alternatywnym świetle.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...