Skocz do zawartości

Nocne oświetlenie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

ja jestem przeciwny jakim kolwiek oświetleniom nocnym. w nocy rośliny odpoczywają ryby "nocne" zaczynają żerować. sądze że powinna być zachowana w akwarium naturalna zmiana z pory dziennej na nocną i odwrotnie, a takowe oświetlenie może to zakłócić.

Ta jasne. Według twojego rozumowania można powiedzieć że zwykłe świetlówki też nie są potrzebne, powinno się może jeszcze postawić akwarium na parapecie żeby zamiast świetlówek było światło słoneczne? Uważam że nie. A niby w czym rybą i roślinką przeszkadza światło nocne? I jeszcze

sądze że powinna być zachowana w akwarium naturalna zmiana z pory dziennej na nocną i odwrotnie, a takowe oświetlenie może to zakłócić

A jak zakłócić, skoro takie oświetlenie to słabe diody dzięki którym można podglądać rybki, emitować ewentualnie światło księżyca?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

jeżeli założyciel tematu pozwoli, to podczepię się tutaj bo moje pytanie dotyczy tego samego problemu, a nie chce zaśmiecać forum dodatkowymi tematami.

 

Jestem na etapie planowania akwarium i także zastanawiam się nad zamontowaniem oświetlenia nocnego z jednej strony akwarium. Czy ma to sens na życie w baniaku, czy zbędny bajer?

 

Pozdrawiam

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest bajer. Za to bardzo przyjemny. Ja lubię siedzieć przed baniakiem i patrzeć co robią ryby, a że najwięcej na to czasu mam po 21 to (szczególnie ostatnio) zazwyczaj jest już ciemno, a i na wyłączenie oświetlenia dziennego czas to najwyższy. Na pytanie czy montować czy nie odpowiedź jest prosta - wedle uznania! Należy jedynie bezwzględnie pamiętać, że to oświetlenie nocne więc powinno być na tyle dobrane, żeby możliwe było podglądnie zachowań ryb, a nie podziwianie "wystroju" baniaka w alternatywnym świetle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...