Skocz do zawartości

co mogę mieć w 25l


Rekomendowane odpowiedzi

mam akwarium 25l , i zdychają mi w nim ryby 2 gupiki 1 molinezja

"zdychają"...

 

Dla molinezji potrzebne jest akwarium przynajmniej 80 litrowe.

 

Natomiast gupiki możesz trzymać w 25l, to "zdychają" traktuje że są chore. [a może już nieżywe?]

Jeśli chcesz pomożemy Ci zdiagnozować co im dolega, lub co zrobiłeś nie tak że... umierają.

Opisz wszystko co Shem napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przesadziłeś, żadne z wymienionych ryb nie nadają się do twojego akwa, poza gupikami ale na pewno nie w ilości XX masz totalne przerybienie, ryby pływaja pewnie we własnych odchodach i zabija je amoniak, musisz pozbyć się wszystkich ryb tj. oddać je. i zostawić jedynie gupiki w ilości 1+2. ale nie obejdzie się bez małej rewolucji w akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rośliny nie rosną bo masz za słabe światło<15w to troczę za mało może jakaś energooszczędna albo 25w>, albo też może być za mało związków organicznych w wodzi z powodu przerybienia. a co do rybek to możesz kupić sobie bojownika parkę gupików jaki kirysek. nie możesz pozwolić na przerybienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rośliny nie rosną bo masz za słabe światło<15w to troczę za mało może jakaś energooszczędna albo 25w>, albo też może być za mało związków organicznych w wodzi z powodu przerybienia. a co do rybek to możesz kupić sobie bojownika parkę gupików jaki kirysek. nie możesz pozwolić na przerybienie.

15W w zupełności wystarczy na akwa 25l... A kiryski nie nadają się do 25 litrów, chyba że pigmeje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część narybku zjedzą rodzice, a część można się pozbyć w bardziej lub mniej humanitarny sposób.

 

Idąc rozumowaniem nie - bo się mnożą - mając parkę gupików samą nawet w 100litrach, po paru miesiącach tak samo nie będzie co zrobić z masą narybku i narybku pochodzącego z narybku itd...

 

ew. Można trzymać same samce lub samice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiejś morderczej agresji być nie powinno, natomiast prawdą jest że najlepiej czują się w haremach, choć będąc bez samic bardzo zawiedzione nie będą ;)

 

A czy samce czy samice, ze względów rozmiarowych lepiej samce w 25l - bo z wyglądu kto co lubi, mi np bardziej się podobają samice gupików ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...