Skocz do zawartości

Obsada 80L


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm to puki co może lepiej nie porywać się na pielęgnice, na początek najlepiej ryby które wybaczają błędy początkujących [a tych oby najmniej!]. A jak zdobędziesz trochę doświadczenia w opiece nad akwarium, wtedy można je dodać.

 

W każdym razie na początek dla Ciebie z neonów najlepsze będą Innesa, co prawda mniejsze od czerwonych [ale można stworzyć przez to większą ławicę], ale mniej wymagające co do parametrów wody.

 

Kirysy, najlepiej spiżowe lub inne proste w hodowli. Z tych łatwo dostępnych najtrudniejsze [ale wcale nie trudne;)] w utrzymaniu są pandy.

 

Zamiast pielęgnic możesz wpuścić zmienniaki plamiste, dobre na początek, w mojej sygnaturce masz więcej informacji o nich.

 

Co do otosów [pomijam kwestie trudnej dostępności gdzieniegdzie] - jest to ryba dość wrażliwa na związki azotowe w wodzie, do tego często padają "bez przyczyny".Później możesz je dokupić, ale na początek kup młodego zbrojnika, lub nawet parkę. Teoretycznie ta ryba "wymaga" 100l, ale w zadbanym 80l będzie prowadzić równie szczęśliwe życie.

 

Co do krewetek musi się wypowiedzieć ktoś inny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepnę bo mam ten sam litraż.

 

Oceńcie i doradźcie:

mam:

- 4 kiryski spiżowe

- 6 gupiki (jak się pojawią małe mam kupca więc nie planuje wielkiej hodowli małych)

 

w planach:

- glonojad zbrojnik (może 2 kiedyś)

- 8-10 x neon inesa (lub czerwony -który łatwiejszy w hodowli?)

- 2 x platka (czerwona z czarnym ogonem -nie wiem jaka to populacja)

- 2 x brzanka brokatowa

- kilka krewetek

 

Czy to dobra kompozycja i czy można jeszcze parkę Danieo dobrać, czy już będzie zaciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "w planach" to obsada od podstaw czy dokładana? Jak dokładana to trochę się robi misz-masz.

 

Jak robiona od podstaw to jest jak najbardziej ok.

Z neonek Innesa jest łatwiejszy w hodowli.

Platki czerwone z czarnym ogonem to odmiana "Koralowa Wagtail".

Zamiast danio lepiej dołożyć platek i neonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie będę zmieniać obsadę mojego 80l akwarium, został mi tylko zbrojnik niebieski. Miałam tęczanki (neonowe, trójpręgie i Boesmana i Parkinsona) ale żyły u mnie dobrych kilka lat i poumierały ze starości.

Zostały mi jeszcze roślinki i właśnie "glonojad".

Dawno temu zauroczyły mnie Iriatheriny - rzadko można je dostać ale ostatnio mam możliwość je zdobyć. Teraz tylko pytanie co do nich dobrać? I prosiłabym o jakieś propozycje "ilości" rybek ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...