Skocz do zawartości

ZNIKAJĄCE RYBY W AKWARIUM?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam od czerwca br. mam akwarium 96l z pokrywą. Filtr aqua szut turbo typ300, grzałka z termostatem 75W, w pokrywie jest Świetlówka Opti Plant 18W. jeżeli chodzi o roślinność to jest jedna kryptokoryna, 3 orzechy (dokładnej nazwy nie pamiętam) i parę trawek (długie poskręcane liście).

Jeżeli chodzi o rybki to:

- 2 skalary żaglowce dość spore

- kirysy 9 szt < panda, czarne, pstre, spiżowe, albinosy>

- sum rekini 1 szt

- glonojady 3szt wąsacz niebieski i albinos

- węgorzyk 1 szt z rodziny długonosowatych dość spory jakieś 15 cm

- molinezje 6 szt

-mieczyki 6 sztuk

- danio pręgowane 3szt

- duch brazylijski 1 szt

- bocja 4 szt

- kirys grzebykoczelny 2 szt

- gupik

Pojawił się u mnie problem tego typu, że od jakiegoś czasu znikają mi ryby. Miałem wcześniej do tego kilka barwnych samców gupika, molinezje i małe glonojady z wylęgu. W niewyjaśnionych okolicznościach zniknęły one z mojego akwarium ponadto zauważyłem że wszystkie kirysy mają poobgryzane płetwy grzbietowe. dodatkowo dodaje dwie fotki. Proszę o jakieś opinie i odpowiedzi

post-3730-13685157467345_thumb.jpg

post-3730-136851574678_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze masz tragicznie dobraną i nieprzemyślaną obsadę, spora część gatunków w ogólnie nie nadaje się do akwarium tej wielkości, do tego zbyt wiele gatunków - tzw. zupa rybna.

 

O zniknięcia ryb podejrzewałbym węgorzyka, nie wiem czasem czy duch mógłby jakimiś się zainteresować, zresztą ryby mogą umierać przez przerybienie, a zwłokami "zajmują się" zbrojniki.

 

Co do obsady:

- 2 skalary żaglowce - za małe akwarium dla skalarów

- kirysy 9 szt < panda, czarne, pstre, spiżowe, albinosy> - tragedia, ryba stadna, trzymamy jeden gatunek w liczbie min 5-6 sztuk a tu są wszystkie wymieszane

- sum rekini 1 szt - za małe akwarium

- glonojady 3szt wąsacz niebieski i albinos

- węgorzyk 1 szt

- molinezje 6 szt

- mieczyki 6 sztuk

- danio pręgowane 3szt - ryba stadna

- duch brazylijski 1 szt - nie do takiego akwarium

- bocja 4 szt

- kirys grzebykoczelny 2 szt - kolejny gatunek kirysa...

- gupik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zatruły się amoniakiem, który tworzy się w przerybionych akwariach. Zwłoki obrócił zbrojnik i koniec.

 

PS: Obsada rzeczywiście masakryczna...bez urazy...

ale wczoraj kupiłem dwa samce gupika a po godzinie już ich nie było w akwarium. Wydaje mi sie że mogły paść tak szybko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gupikow to jestem pewny,ze zjadly je skalary. Szczegolnie duze skalary uwielbiaja obgryzac pletwy mniejszym rybokm (wspominales,ze kiryski maja poobgryzane pletwy grzbietowe),a na gupiki sa wrecz uczulone. Niedokupuj ryb. Wpuszczasz je do trumny. Zrob porzadna selekcje,zdecyduj sie na 2-4 gatunkow ryb i bedzie wszystko wporzadku. Pozdrawiam i czakam na kolejne Twoje posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm , kto pomagał Ci dobierać obsade ? xd !

 

Ja stawiam ze rybki znikaja z powodu Węgorka ( dlugonos ciernisty ) . A w tym pomaga mu sum rekini ;]

 

Tak wgl to wiesz ze węgorek moze urosnać Ci nawet do 25 cm ? Ja mam go wielkosci ok. 18 , takze narazie mały . Tymbardziej ta rybka jak dorosnie bedzie walczyla o teren denny wiec zaatakuje Ci kiryski i ducha brazylijskiego na ktorego to akwa jest stanowczo za małe .

 

- Sum Rekini - ok. 25 cm do 30 cm -- akwa min. 250 l.

- Długonos ciernisty - ok. 23 cm . -- akwa min. 124 l.

- duch brazylijski - moze byc agresywny z innymi rybami dennymi - wymagania : mała liczba ryb , przedewszystkim jego wielkosci lub troszeczke mniejsze -- akwa 124 l.

- skalar - akurat ten ktory masz ... juz bardzo duzy ... dla mnie min. 250 l. ale powinien miec wieksze .

 

Masz masakre w akwarium . xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...