Skocz do zawartości

75L - ile świetlówek?


Rekomendowane odpowiedzi

Wymiary:

długośc - 61cm

szerokośc - 33cm

wysokośc - 43cm

 

Aktualnie mam dwie 15 Wat LIFE-GLO i FLORA-GLO firmy hagen, wydaje mi się że jest za jasno ale może tak ma byc mam troche roślinek więc chciałbym zostac przy tym zestawie ale jak jest za jasno to prosze o radę.

 

ps: ostatnio mam problem z jakością wody prawdopodobnie zakwit więc oświetlenie jest teraz istotne.

 

moje akwa:

post-3540-13685157465328_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, raczej staram się kupowac tylko mało wymagające rośliny ponieważ nie posiadam co2 ani nie nawoże wydaje mi się że to co ryby na "robią" ;) to wystarczy, najpewniej się myle ale nie zamieżam bardziej dbac o flore, jak narazię sobie dobrze rosną, tak wiec dzieki za radę zaskoczyłeś mnie trochę bo naprawdę wydaje mi się że jest za jasno z tymi dwoma, pomyślę i poczytam więcej opini.. dzięki

 

Off Top:tak ogólnie to masz bardzo fajne akwa i co to są za rybki??

Dzieki ale moje akwarium ostatnio tyle zmian przechodziło że tak wyglądało przed zakwitem wody, teraz troszecze inaczej wyglada. :) w sumie to bardzo podobnie ;) a rybki to brzanki różowe i wielkołuskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium duże nie jest - 60x30, czyli dno wielkości jak moja "54" ;)

30W w takim akwarium spokojnie wystarczy, jedynym problemem jest wysokość akwarium - ale póki nie hodujesz super wymagających roślin - problemu nie ma ;)

 

Co do nawozów, pamiętaj że nie wszystkie pierwiastki potrzebne do życia roślin dostarczą ryby i kiedyś się skończą, można by pomyśleć choć o jakimś najtańszym nawozie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium duże nie jest - 60x30, czyli wielkości jak moja "54" ;)

30W w takim akwarium spokojnie wystarczy, jedynym problemem jest wysokość akwarium - ale puki nie hodujesz super wymagających roślin - problemu nie ma ;)

 

Co do nawozów, pamiętaj że nie wszystkie pierwiastki potrzebne do życia roślin dostarczą ryby i kiedyś się skończą, można by pomyśleć choć o jakimś najtańszym nawozie ;)

Ok bardzo pomocna odpowiedz co do oświetlenia :) tak mi się wydaje że światło jest w porządku ale im więcej opinii tym lepiej, nie jestem miłośnikiem dodawania jakichkolwiek środków do akwarium ale dośc czesto czytam o nawożeniu przez wielu akwarystów wiec jest to najpewniej potrzebne i chyba się zastosuję jak tylko ustabilizuje akwarium.

 

Dzieki

:D

 

Temat można zamknąć, dzięki już wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...