Jump to content

Co zamieścić w akwarium, jaką dawać karmę...

Recommended Posts

Witam

Jestem nowy i chciałem założyć sobie akwarium chcę sobie kupić

Sprzęt:

- Oświetlenie z ledów (sam zrobię)

- Pompkę do wody

- Akwarium

- Jakieś podłoże

- Grzałkę

- Jakiś domek do rozmnażania się glonojadów

Rybki:

- Moilnezje (samiec i samica)

- Mieczyki (samiec i samica)

- Glonojady (samiec i samica)

- Głupiki (samiec i samica)

I mam jeszcze pytanie jakie jeszcze mogę kupić ryby, żeby się ze sobą nie biły i jeszcze czy zbyt mocne światło nie przeszkadza rybom, czy jak kupie glonojady samca, samicę i samicę czy będą się rozmnażać czy samiec nie będzie mógł znaleść sobie partnerki i co jeszcze bym musiał kupić (akwarium 40-50l) i jaką dawać karmę dla ryb

Widzę, że jesteś początkujący, akwarium najpierw bez ryb musi dojrzeć, poczytaj o dojrzewaniu zbiornika i cyklu azotowym.

Jeśli akwarium 40-50 l to z wymienionych ryb nadają się jedynie gupiki, choć szybko Ci się rozmnożą i może być problem.

Zastanów się, czy będziesz co miał zrobić z narybkiem.

Molinezje, mieczyki i glonojady rosną za duże do Twojego zbiorniczka, co innego, jakbyś pomyślał o 100 l wzwyż.

Poza tym potrzebny jest filtr, pompka(napowietrzacz) już nie, bo filtr napowietrza wodę.

Grzałka, podłoże - najlepiej drobny żwirek kwarcowy no i żywe rośliny koniecznie.

Dla informacji, molinezje, mieczyki, glonojady - nie nadają się do 40-50litrów.

Możesz zmienniaki plamiste [kuzyn mieczyków] + gupiki + otosy [glonożercy]

Oświetlenie z samych ledów na których utrzymasz przy życiu rośliny to kilkaset złotych, taniej zwykłe świetlówki.

Pomka = filtr? Jak tak to zapewne wewnętrzny a ten oferuje najgorszą jakość filtracji, lepszą dają filtry kaskadowe a najlepszą kubełkowe.

Glonojadów w 50l nie radzę Ci rozmnażać, za mało jak na akwarium dekoracyjne + kotnik dla mnóstwa narybku który i tak będziesz musiał oddać.

Obsada zła, ale jakby była dobra to w diecie tych ryb powinny królować pokarmy roślinne.

Pisaliście że wszystkie ryby oprócz głupików się nie nadają (tak zrozumiałem :P ) a mój kolega ma akwarium tak na oko 10-15l i ma tam glonojada i po kilka rybek te co wymieniłem razem z glonojadem 8 ryb. A z małymi rybami i glonojadami będę miał co zrobić to powiedzcie jakie ryby kupić do takiego baniaka a co do glonojada to też się nie nadaje ? w sklepie zoologicznym widziałem takiego olbrzyma w akwarium 120l (nie na sprzedaż)

Pierwszy post - gupiki nie głupiki.... nazwa pochodzi od pewnego nazwiska, nie inteligencji.

Przed zakupem jakiekolwiek ryby poczytaj o niej, przede wszystkim czy nadaje się do takiego akwarium, poczytaj.

viewtopic.php?f=39&t=7147

Ryby z tej listy doskonale nadają się do standardowego akwarium 54l.

Pisaliście że wszystkie ryby oprócz gupików się nie nadają (tak zrozumiałem :P ) a mój kolega ma akwarium tak na oko 10-15l i ma tam glonojada i po kilka rybek te co wymieniłem razem z glonojadem 8 ryb)

Przekaż temu koledze że moim zdaniem jest sadystą i zwierzęta które "hoduje" czują się w jego akwarium tak samo jakby on gdyby był zamknięty całe życie w pokoju 2x2 i że nie ma zielonego pojęcia o akwarystyce. To czysta głupota i zero odpowiedzialności za zdrowie i życie zwierząt. On robi źle, nie powielaj tego.

Uff... uff poniosło mnie. Po prostu to taka sama kategoria czynu co trzymanie ryb w kuli za co można we Włoszech trafić do więzienia za znęcanie się nad zwierzętami...

No dobra akwarium akwarium...

60x30x30 - 54l, dobre na start.

Ryby, dobierz sobie z listy którą Ci wysłałem, zamiast mieczyków możesz kupić identycznie ubarwione zmienniaki... no i czytaj czytaj czytaj ;)

dzięki za odpowiedź

a temu koledze w tym akwarium to molinezje się rozmnożyły :P

Molinezje, gupiki i inne żyworódki rozmnażają się nawet w skrajnych warunkach , wręcz nie ma możliwości żeby jak ma samce i samice mu się nie rozmnożyły. Kolega nie ma się czym chwalić bo czy chce czy nie chce dalej będą mu się mnożyć - mam nadzieje że choć narybek oddaje do sklepu.

a grzałkę też całą ?? czy niech wystaje trochę pokrętło od regulacji temperatury ?

Jedyne co musi wystawać to rurka doprowadzająca powietrze do tego ekmh... wysokiej jakości filtra ;)

To znaczy, że ta pompka jest jakaś słaba czy może być ?

myślałem, chcę kupić 2 gubiki, 2 glonojady, 2 neonki, jakieś chwasty i jeszcze coś co doradzi sprzedawca :P

Sprzedawcom nie ufaj, sprzeda Ci nawet wieloryba do akwarium byle by na tym zarobić.

Gupiki owszem mogą być.

Neonki powinny mieć większe akwarium. Do tego ryba stadna, 2 to nie stado.

Żaden glonojad absolutnie nie może być w 37 litrach, do tego sprzedawca pewnie wciśnie Ci zbrojnika niebieskiego dla którego optymalnie byłoby 100l.

Zaworek zwrotny do brzęczyka... raczej nie widzę potrzeby.

Najlepiej pójść do sklepu akwarystycznego/zoologicznego, spisać łac. nazwy z roślinek i ze spokojem w domu poczytać o danym gatunku. Masz już oświetlenie? Ponieważ nic o nim nie wspomniałeś.

A podłoże? Masz już coś na oku? Polecam bazalt lub jakieś inne drobne podłoże.

Kupiłem akwarium 36l

To jakieś nietypowe wymiary. Może podaj dł. x szer. x wys.

podłoże mam kupiłem kamienie, a z wymiarami akwarium też jestem ciekawy ale niestety metrówka mi się na pół złamała więc nie mogę zmierzyć.

Narazie kupiłem gubiki 2 samice i 1 samiec samice są już kotne zna ktoś jakiś tutek jak odebrać poród ?

I jeszcze ten samiec lata za samicami raz do jednej raz do drugiej i kręci im się koło du** :P to normalne ?

Oświetlenie jeszcze nie mam

I mam pytanie jaki kotnik kupić z siatki czy z plastiku porwał się kiedyś kotnik z siatki ?? Bo mój kolega nie miał kotnika i trzymał je w tej siatce do wyławiania ryb i ryby rozwaliły tą siatkę i wiadomo co dalej było

Mod: Użytkownik dostaje ostrzeżenie za używanie niestosownego słownictwa.

Normalne, one nic innego nie robią ;) Same się urodzą nic nie trzeba robić. Pod tym względem te rybki są samoobsługowe.

Co do oświetlenia to najmniejsze pokrywy mają wymiary 40x25. Osobiście jestem za otwartymi akwa, ale wiadomo każdy ma inne preferencje :]

Pisze się gupiki....

Nic nie rób, nie są rasowe a z narybkiem nie masz co zrobić - nie warto.

Żadnego kotnika tam nie kupuj.

To że samiec goni samice to normalne.

Wymiary akwarium [w szczególności tak wielkiego] można spokojnie zmierzyć nawet złamaną metrówką lub najzwyklejszą linijką szkolną.

Akwarium równie dobrze możesz przykryć szybą i obędziesz się w ten sposób bez pokrywy.

Nie ogony, całe ryby.

Ale na pewno i tak [niestety] część się uchowa sama.

Masz 3 ryby, jak będziesz odławiał wszystkie co urodzi to będziesz miał za parę miesięcy kilkaset, nie warto rozmnażać tylko dla sztuki nie rasowych gupików, tym bardziej przy jednym niedużym akwarium.

Share

• Create New...