Skocz do zawartości

jakie miejsce zastępcze??


Rekomendowane odpowiedzi

Jesteśmy w trakcie przeprowadzki.

Chcemy na jakiś tydzień przenieść rybki do innego zbiornika.

Zawieźć w nowe miejsce puste akwarium - tam je przygotować do przewiezienia rybek.

 

I moje pytanie jaki najlepiej wybrać pojemnik?? Nie mam drugiego akwarium aby je tam umieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jakie to ryby, inny zbiornik szukalibyśmy dla pielęgnic pawiookich a inny pod gupiki.

 

Tydzień to dużo - zbiornik zastępczy musi funkcjonować z włączonym filtrem itd... najlepiej by było kupić drugie, malutkie akwarium[zależne od obsady] - w tydzień rybom się nic nie stanie, a dodatkowe akwarium zawsze się kiedyś przyda jako kotnik/szpital.

Na pewno jak ma to być tydzień odpada wiadro, szczególnie że filtr robiłby pewnie w nim wirówkę.

 

Macie może kogoś z akwarium komu możecie powierzyć ryby na czas przeprowadzki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup najtańsze 25l, dasz 20zł a ryby spokojnie tydzień w nim przeczekają ;)

 

Można by zainwestować w jakąś dużą miskę itp... ale w tym wypadku najbardziej i najpewniej opłaca się kupić za parę złotych drugi mały baniaczek ;)

 

Edit: ja to naprawdę ślepy jestem... molinezje... mieczyki... 60l... krótko mówiąc, te ryby nadają się raczej do 100l baniaczka, w każdym razie z okazji przeprowadzki można by wymienić akwarium na trochę większe - rybom wyjdzie to na zdrowie, a większość osprzętu z 60 nada się w 100l ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...