Skocz do zawartości

[102l] ogólne


e_gregor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie powiem Ci, że jest dobrze choć nie jest tragicznie. Nie masz koncepcji na to akwarium. Zrób sobie jakiś plan, narysuj jak to ma wyglądać. Widać, że dasz radę zrobić coś fajnego, ale nie wiesz chyba jak się za to zabrać. I teraz najważniejsze, zawsze rośliny sadź w grupach "ciasno". Nie na zasadzie tu jedna sadzonka tu druga... Miej więcej wolnej przestrzeni, ale sadź w grupach, a akwarium od razu inaczej zacznie wyglądać. Tyczy się to choćby l. repens którą masz rozwaloną po akwa, a to psuje wygląd ogólny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki kolego. Bardzo sobie cenię taką konstruktywna krytykę.

 

Kiedyś miałem ludwigię posadzoną w dużej grupie i jakoś mi to nie bardzo pasowało. Taki chaotyczny busz jakoś bardziej mi leży. Ale masz racje, bardzo trafnie zauważyłeś - brak mi koncepcji. Nie przejmuje się tym. Oglądam ciągle swoje akwa i powoli je ewoluuję. Czegoś mi brak i cały czas szukam rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobiłabym tak:

:arrow: Ten zakręcony badylek z przodu, postawiła go/ położyła w pobliżu tego korzonka i kijka, wszystko obsadziła meszkiem.

:arrow: Na przodzie dosadziłabym o wiele więcej anubiasów, by taki ogródeczek powstał. ;)

:arrow: Z tyłu dosadziłabym ścianę z nurzańców, a zaraz przed nimi parenaścię cryptocoryn.

:arrow: Dokupiłabym bacopy crenaty i posadziła po prawej stronie. ;)

 

 

Mam nadzieję, że się przyda. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhh trochę taki nieład, bo korzeń rozpościera się na pół akwarium, boki masz obsadzone pojedynczymi grupkami.... Ja bym zrobił tak że:

 

- na tył dał nurzańca

- po bokach ludwigię

- na przód anubiasy

 

Tak na początek. Według mnie ten długi korzeń nie pasuje żeby tak się "rozkładał", no ale to kwestia gustów.

 

Co do tych glonów to u mnie też ciągle nie mogę się od nich odpędzić D:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołączona grafika

 

To jest zmieniony aranż. Generalnie miało być fajnie a wygląda jak ruiny średniowiecznego zameku :( Żwir bym tez kiedyś na drobniejszy wymienił. Ten baniak w zasadzie czeka chyba kolejny restart.

 

Podaję CO2 (ekolodzy nas za to zatłuką) z bimbrowni. To spowodowało straszny przyrost krasnorostów. Przeniosłem mieczyki do nowego akwa. To powinno pomóc przez redukcję pokarmu dla glonów. Przez tydzień podmieniałem codziennie 10-20l wody. Nie nawożę. Najgorzej ucierpiały anubiasy, kryptokoryny i mech. Miał też być mały heniek w prawej części zbiornika ale mieczyki i krasnorosty się z nim rozprawiły. W tej chwili w zbiorniku pływają:

 

- 5x neon inessa (planuję dokupić)

- 6x kirysek pstry

- 2x glonojad syjamski (raczej opuści akwa jak 200l całkiem dojżeje)

- 1x p. ramireza (dokupię do pary jak już będę pewny płci tej)

- ??x RC

- 1x ampularia

 

PS. Za akwarium stoi biurko więc tła nie mam. Lewa strona (przylegająca do ściany) jest zarośnięta i daje schronienie rybką. Prawa jest wolna i służy celom widokowym dla mnie i wybiegowym dla rybek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

no własnie powiedz mi czy ty masz jako podłoże sam koci żwirek czy jeszcze coś bo też nad tym kombinuję ale nie wiem czy jeszcze jakieś ziemie pod to czy sam koci zwirek wystarczy. oświeć mnie trochę.

no i daj jeszcze zdjęcie całego akwa a nie tylko jakiegoś fragmentu chcemy oceniać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja mam Cię oświecać? Na razie nie mam bladego pojęcia jak będzie. Obserwuj mój temat to się dowiesz ;) Dopiero drugą dobę mam akwa. Użyłem 16l (dwa opakowania) na zbiornik profil 80x35x40. Jest go dostatecznie dużo. Pod spodem nic nie dawałem. Zobaczymy jak to będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytajnik - wiem o co Ci chodziło. Za tydzień zrobię testy twardości wody. Innych testów niestety nie posiadam. Wiem, że woda w kranie u mnie ma od 9,5 do 11 stopni niemieckich twardości ogólnej (mój test i test jaki robił sąsiad). Na razie nie widzę niepokojących objawów na krewetkach i mieczyku. Kiedyś miałem rybią ospę i jak dałem leku do akwa (wg wskazówek na opakowaniu) to zarażona p. ramireza przeżyła jak i inne rybki - za to cały narybek mieczyków, pomimo, że wyrośniety do 1-2cm padł. Dlatego wrzuciłem maleńkiego mieczyka na próbę żwirku. Nie bijcie mnie za to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawy mają się następująco - twardość ogólna 12 stopni. Woda w kranie u mnie ma 11. Myślę, że różnica jest pomijalna i można uznać, że koci żwirek tesco nie zatwardza wody. Nic też nie zdechło. Krewecie szukają glonów, kiryski buszuj po dnie. Wczoraj kupiłem samca betta splendens. Ma na imię Nikkuś ;) Dziś dostał dwie koleżanki i od razu zaczął stroszyć płetwy. Zaczął też budować gniazdo z piany - jakie waszym zdaniem są szanse na dzieci po tak krótkiej "znajomości"? ;)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jajeczka zostały 28.09 zebrane do słoika, który pływa w akwa. Strzykawką co jakiś czas podmieniałem wodę w słoiczku na świeżą (oczywiście akwariową). Dziś zastałem małe larwy. Kilka jajek spleśniało więc je usunąłem. Wczoraj już myślałem, że nic z tego nie będzie.

 

Dołączona grafika

 

PS. Do panikarzy: moneta jest pod słoiczkiem - celem ukazania skali ;)

 

01.10.2010

Dołączona grafika

 

05.10.2010

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Baniak wiele się nie zmienił. Cały czas walczę z krasnalami. Z małych bojowników została tylko jedna sztuka :( odradzam siatkowe kotniki. Pomimo, że ich oczka są tak drobne, że tylko pył może przejść to jednak mieczyki nie mają problemu żeby wyżreć narybek przez siatkę! Na tą okoliczność założyłem 15l gdzie jedno maleństwo będzie mogło spokojnie się rozwijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...