Skocz do zawartości

Barwniak czerwonobrzuchy


pixell
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciał bym założyć swoje mniejsze akwa 60l. I mam takie pytanie czy istnieje możliwośc trzymania tej przepięknej rybki w takim litrarzu. Wymiary to 60x30x30. Znajomy choduje własnie w takim akwa wraz z kirysami parą ramirezek i razborami i parka jest dograna i już nie raz doczekał się potomstwa. Jakie Konsekwencje będą jeśli będę trzymał te piękne rybki w akwarium o 20 cm mniejszym od minimum książkowego. Dodam że sprzedawca w sklepie powiedział że to właśnie 60cm to jest to minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienne ubarwienie, zwykle ciało jest brunatne z szerokim , ciemniejszym pasem wzdłuż boków i dużą purpurową plamą na brzuchu. Płetwa grzbietowa ma srebrnozłocisty, błyszczący pas, u samicy zanikający przed brzegiem płetwy lub przerywany. Na końcu płetwy grzbietowej i płetwie ogonowej samca występują ciemne, jasnoobrzeżone plamy. Samice są intensywniej ubarwione, samce są większe i smuklejsze.

Popatrz na zdjęcia: http://www.superakwarium.pl/barwniak-cz ... id511.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zrobić fotkę tym rybkom ale one są za szybkie...:( i często jest tak że jest sam pyszczek i nic poza tym...

Jedna z rybek jest bardziej wyrazista ma malutkie cieno-broązowe plamki na płetwie ogonowej i ciemny pasek przechodzący przez całą płetwę grzbietową i czorwonawą plamę na brzuchu. 2 wygląda bardzo podobnie tyle że na płetwie grzbietowej pod jej koniec ma 2 czarne plamki i jest mniej wyrazista a tak to wyglądają identycznie. Pliska o jakąś radę i ta bardziej wyrazista gania tą mniej wyrazistą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

http://yfrog.com/j5barwniakij

http://yfrog.com/j5barwniakij

Udało mi się zrobić coprawda małowyraźną fotke ale jakaś tam jest:) Więc ten na dole ma na płetwie grzbietowej tylko 2 plamki a ten na górze taki pasek i ten nadole ostatnio zaobserwowałem podpływa do tego na górze i jak gdyby zgina się w pół i potrząsa sobą jak by chciał zachęcić tego na górze do odbycia godów ale oczywiście bez reakcji... czy mógł by mi ktoś pomóc i powiedzieć czy to jest para????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U dojrzałych samców płetwa grzbietowa jest wydłużona, a płetwa ogonowa jest ostrzej zakończona niż u samic. Niestety nie widać tego na zdjęciu, więc bardziej nie mogę pomóc. Co do trzymania Barwniaków w w akwarium 60 litrowym, to moim zdaniem na upartego można je tak trzymać, pod warunkiem, że nie będzie w nim innych rybek. Barwniaki podczas tarła, a później wychowu narybku, stąją się agresywne. Broniąc swojego potomstwa przeganiają inne ryby, by te nie zjądły narybku. O ile akwarium jest duże to inne rybki mogą uciec, lecz gdy akwarium będzie za małe może się to źle skończyć dla innych mieszkańców zbiornika :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może podał byś mi jakiś sposób na to co zrobić żeby ryby się nie bały aparatu??? ;/:( a co do kirysów to ktos mi w innym poście napisała że kirysy pstre rosną bardzo duże i są za duże nawet na 112l a sprzedawca w akwarystyku powiedział że to jakieś brednie i że choduje te kirysy i wcale duże mu nie rosną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu wg mnie są dwie samice. Samiec jest smuklejszy z wyraźnie dłuższą płetwą grzebietową i ma płetfę ogonową przypominającą krawędzie trójkąta.

Co do kirysków pstrych to faktycznie bzdura z tymi rozmiarami. Mam je razem ze spiżowymi i mają 5-6 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście znam przypadek gdzie kirysy pstre urosły do 8 cm. A to dlatego że właściciel trzymał je w 350l z parą skalarów. U mnie kirysy takie duże nie urosły, ale to może dlatego, że w tamtym akwarium miały bardzo dużo miejsca i nic nie chamowało ich wzrostu...

Jeśli chcesz przyzwyczaić rybki do aparatu musisz poprostu jak najczęściej siedzieć/stać przy samej szybie z aparatem. Rybki w końcu sie przyzwyczają że to nic złego. Można też przy podawaniu pokarmu stać z aparatem przy szybie - aparat będzie kojarzony z jedzeniem, więc ryby będą wręcz uszczęśliwione gdy go zobaczą. Moje barwniaki uwielbiają jak im robie zdjęcia, szczególnie moja samiczka - ona wręcz pozuje :) . Rybki tak samo jak do właściciela, mogą się przyzwyczaić do aparatu 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej, hej... nie tak prędko. Przecież równie dobrze możesz mieć samice i młodego samca. Wydłużone płetwy u samca przychodzą z wiekiem. Jeśli twoje rybki są stosunkowo młode, to będą wyglądały identycznie. Na początku pisałeś że jedna z rybek gania drugą - samice z reguły są śmielsze niż samce i to one "namawiają" samca do godów. U mnie np. samica przez 2 tyg. ganiała samca po całym akwarium, biedaczek na sam jej widok uciekał na drugi koniec akwarium. Po 2 tyg. coś mu się przestawiło i zaczął się do samiczki zalecać. Ta para obecnie ma na sumieniu już 3 mioty. To samo było z drugą parą... ta niestety swoje dzieci zjadła :|

Tak więc radziłabym ci na razie zostawić obie rybki w spokoju i obserwować co się będzie działo :D

 

Pozdrawiam 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...