Jump to content

Problem z oknem

Recommended Posts

Postanowiłem założyć akwa 240L, aktualnie mam 55L. Problem dotyczy tego, ze szafka na którym ma stać akwa stoi na przeciw okna. Czytałem że nie może być narażone akwarium na promienie słoneczne. Co mam zrobić żeby uchronić moje akwa przed zbyt dużymi promieniami. Dodam, że nie mogę przestawić szafki w inne miejsce (zbyt mały pokój). Mam dać do okien rolety, czy wystarczy tylko zasłonić okno.

Moja aktualne akwa stoi tak samo na przeciwko okna. Rośliny rozrastają się dość dobrze, tylko niektóre są takie blade i spadają im liście, na niektórych liściach i szybie tworzą się takie niewielkie kępki takiego jakby mchu.

Czy to od słońca, czy od czegoś innego?

Jak się mogę tego pozbyć?

na niektórych liściach i szybie tworzą się takie niewielkie kępki takiego jakby mchu.

To glony, powód - słońce ;)

Co do większego akwarium, nawet zasłony wystarczą. Byleby nie padały na akwarium bezpośrednio promienie słoneczne. Co do wpływu światła - niektóre akwaria nawet specjalnie są doświetlane światłem słonecznym, ale z umiarem.

Powinno być tak żeby promienie słońca bezpośrednio nie świeciły po akwarium, czyli świeci - zasłaniaj.

Z tym że moim zdaniem lepiej byłoby już o jakieś "stałe" rozwiązanie niż zasłanianie i odsłanianie codziennie skoro w dzień trzeba zasłaniać a w nocy i tak światła z zewnątrz nie ma ;)

no ale jakie stałe? nic mi do głowy nie przychodzi

Stałe czyli przeniesienie akwa w miejsce gdzie nie padają promienie słoneczne jeśli jest taka możliwość, a jak nie ma to jedyna rada zasłaniać okno ;) ja zasłaniam bo w domu to ja tylko śpię :P

Stałe czyli przeniesienie akwa w miejsce gdzie nie padają promienie słoneczne jeśli jest taka możliwość

Dodam, że nie mogę przestawić szafki w inne miejsce

A co do sposobu, dowolny... rolety, żaluzje, zakleić, zamurować - byleby nie świeciło ;)

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...