Skocz do zawartości

Problem z oknem


Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem założyć akwa 240L, aktualnie mam 55L. Problem dotyczy tego, ze szafka na którym ma stać akwa stoi na przeciw okna. Czytałem że nie może być narażone akwarium na promienie słoneczne. Co mam zrobić żeby uchronić moje akwa przed zbyt dużymi promieniami. Dodam, że nie mogę przestawić szafki w inne miejsce (zbyt mały pokój). Mam dać do okien rolety, czy wystarczy tylko zasłonić okno.

 

Moja aktualne akwa stoi tak samo na przeciwko okna. Rośliny rozrastają się dość dobrze, tylko niektóre są takie blade i spadają im liście, na niektórych liściach i szybie tworzą się takie niewielkie kępki takiego jakby mchu.

Czy to od słońca, czy od czegoś innego?

 

Jak się mogę tego pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na niektórych liściach i szybie tworzą się takie niewielkie kępki takiego jakby mchu.

To glony, powód - słońce ;)

 

Co do większego akwarium, nawet zasłony wystarczą. Byleby nie padały na akwarium bezpośrednio promienie słoneczne. Co do wpływu światła - niektóre akwaria nawet specjalnie są doświetlane światłem słonecznym, ale z umiarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być tak żeby promienie słońca bezpośrednio nie świeciły po akwarium, czyli świeci - zasłaniaj.

 

Z tym że moim zdaniem lepiej byłoby już o jakieś "stałe" rozwiązanie niż zasłanianie i odsłanianie codziennie skoro w dzień trzeba zasłaniać a w nocy i tak światła z zewnątrz nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...