Jump to content

Jak wykonać siatkę z żyłki?


Sergiusz
 Share

Recommended Posts

Czy ktoś zna sposób na wykonanie siatki na mech z samej żyłki ? Kiedyś w jakiejś książce zrób to sam widziałem jak na kawałku deski na której są nabite gwoździki obwijało się żyłkę lub sznurek. Niestety nie pamiętam sposobu zawijania żyłki.Czy ktoś zna jakiś fajny sposób mam nadmiar żyłki i chciałbym go wykorzystać tylko proszę nie pisać: obwiń sobie samą żyłką dookoła... :)

Link to comment
Share on other sites

Otóż nie. Dużo lepiej jest wejść do dużej drogerii i kupić taką niemal niewidoczną siateczkę do upinania włosów - to jest to samo, co na alledrogo, tyle że trzy razy tańsze ;)

Ale nie należy jej stosować w baniaku, w którym żyją zbrojniki - mogą się beznadziejnie zaplątać.

Link to comment
Share on other sites

3promile i tu pies pogrzebany. Ale jeśli będą malutkie oczka? To będzie gicior :)

Niby tak, ale te choćby i najdrobniejsze siatki ogrodnicze są sztywne, bikoz są z PCV - myślę, że autorowi wątku chodziło o coś do oplatania mchów. Siatki siatkami, ale i tak nie ma nic lepszego od żyłki przyponowej ;)

 

Ja już dawno rozpatrzyłem wasze i tak mało przydatne propozycje. Ja potrzebuję dużo tej siatki także wole zrobić ją sam mam czas ale nie ma pieniędzy :roll:

Socio, po co zakładasz wątek, skoro wiesz lepiej? Wiesz, ja znam takich ludzi, którzy jeżdżą na urlop na Cypr tylko po to, żeby po powrocie ponarzekać na niski standard hotelu i beznadziejny serwis...

Polecam: http://tinyurl.com/y9mmmfh

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj w prostokątną deskę powbijać gwoździki na obwodzie. Odstęp równy wielkości oczek siatki. porozpinaj żyłkę od jednego gwoździa do odpowiadającego mu na przeciwległym boku. W ten sposób stworzysz siatkę (oczywiście trzymaną przez gwoździe). Teraz w miejscach przecinania się żyłek wykonaj łączenie - poprzez zgrzanie (np. lutownicą) lub kropką silikonu (wydaje mi się, że zgrzew będzie lepszy).

 

To oczywiście tylko teoria bo nigdy nie próbowałem takiego czegoś robić :)

Link to comment
Share on other sites

OOooo właśnie ekspres o taki myślenie mi chodzi. Spróbuję twojego sposobu na razie to próbowałem tak wbijać dużo gwózdków i przewijać żyłkę ale trochę to nie wychodzi. Pomysł właśnie z zgrzaniem też miałem w głowie. Mam jeszcze taki pomysł zamiast męczyć się z wbijaniem gwoździków blisko siebie (łatwo się mówi trudno wbić :D) Można wziąć taką płytkę z dziurkami używaną w elektronice uniwersalna nie te inne zwykła z dziurkami i w każdy otwór wsadzić szpilkę i jeżeli ktoś ma lutownicę taką dokładną to dać kapkę cyny i szpilka będzie sztywno. Wtedy będzie już na stale wykonany taki szablonik i można kombinować z obwijaniem żyłki. Jeszcze raz dzięki spróbuje teraz zrobić po twojemu :) Twoje propozycja dania na obwodzie z moim pomysłem użycia płytki uniwersalnej może się udać ... Spróbuję to założę nowy temat o tym jak wykonać takie coś :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...