Jump to content
Sign in to follow this  
MajsterDG

Obsada 240

Recommended Posts

Mam akwa 58 litrów, mam zamiar po nowym roku założyć 240 więc takie pytania do was.

Jaka obsada? Myślałem nad:

Kosiarką, otoskiem, kardynałkiem chińskim, mieczykami hallera, mieczyk welonowy, neonki innesa,

w starym akwa mam około 30 gupików, 3 glonojady syjamskie i zbrojnika niebieskiego, mam też krewetkę

Czy mogę w nowym akwa trzymać pare gupików dla żywego pokarmu ( chodzi o młode)?

Chciałbym też trzymać skalary, ale boje się że nie zrobię im dobry warunków.

Proszę o rady ;)

To najpierw kup baniak i w czasie jak będzie dojrzewał dobierzemy tobie obsadę

Kardynałek chiński odpada. On jest rybą zimnolubną! Nie może być z rybkami ciepłolubnymi. Co do obsady to mogłaby być tylko w jakiej ilości chciałbyś tych rybek? Cztery glonojady to ostanowczo za dużo. Zostaw parkę. A gupików oddaj trochę.

Gupików zostawię tak z 4 duże samice i 2 samce. Kardynałki chińskie nie utrzymały by się w takie wodzie 28 stopni?

W życiu! Zimna woda to zimna woda koniec kropka. Optymalna temperatura to 24 stopnie a to i tak dużo. Nie dość, że straciłyby piękne ubarwianie to do tego żywotność.

No to jakie mi radzicie ryby, ładne i mało agresywne? Chciałbym zakupić pielęgnicę pawiooką, ale wyczytałem że jest agresywna. z jakimi rybami mógłbym ją trzymać?

Z innymi większymi, które będą dobrze czuły się w przynajmniej 400litrach, 240 to za mało na Pawiooką