Skocz do zawartości

Czy jest to ichtiosporidioza ??


gsg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać na zdjęciu ciało danio jest dość znacznie zdeformowane , jego brzuch stał się dużo większy .Nie wiem czy odseparować go od pozostałych ryb , jeżeli jest to ww choroba to w jaki sposób dochodi do zarażenia . Wcześniej "padła" kakadu orange , zupełnie starciła swoje ubarwienie , stała się jakby "dzika" nie wychodziła z ukrycia i również jej ciało było zdeformowane . Wydawało mi się wcześniej że jest to efekt ataków żółtaczka przed którym chowała się kakadu , jednak chyba miałem mylne spostrzeżenia . Proszę o radę

post-3062-13685157403531_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób pływa rybka? Jak pływała poprzednia zanim padla? gdzie przebywa? czy ma guzki?

Choroba o której piszesz jest wyjątkowo wredna i leczy się ją antybiotykami ( możesz przeczytać np. w Wikipedii), rybki chore się izoluje , akwarium dezynfekuje. Jeśli nie ma takich objawów jak opisane w W. - to podaj sól kamienną spożywczą niejodowaną - łyżkę stołową na każde 10 l. wody . Za tydzień dodaj jeszcze pół dawki. Jeśli nie pomoże , to raczej nie zaszkodzi. Leczenie innymi specyfikami przy błędnej diagnozie może być groźniejsze niż sama choroba. Po soli nie musisz czyścić wody węglem aktywnym - to naturalny składnik - minerały wykorzystają rośliny i ryby. A stężenie początkowe zmaleje również w trakcie podmian wody cotygodniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryba zachowuje się całkiem normalni , jest ruchliwa , nie ma guzów , może apetyt jest trochę mniejszy . A wspomniana kakadu przebywała od jakiegoś czasu na dnie zbiornika , pod korzeniami lub kamieniami , czasem kiedy zdecydowała się wypłynąć zachowywała się nienaturalnie , bardzo szybko przepływała akwarium w jedną lub drugą stronę i do tafli wody po czym chowała się . Nie widziałem też by była zainteresowana pokarmem .Dzięki za radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dziasiaj rano wspomniane danio znalazłem na dnie zbiornika z wielką dziurą w brzuchu :o .

 

zbiornik 126l - 5 miesięcy

filtracja AQUael turbo

wymiana wody średnio co 2 - 2,5 tygodnia ok 40 L

co2, ferro-aktiv , aqua plant , CMF

obsada aktualnie :

neon inessa x 9

tetra czarna x2

zbrojnik x 3

kirys

danio

żółtaczek

kakadu orange

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...