Skocz do zawartości

300 l roslinne


a_was
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie co wpuścic do nowego baniaka. Na razie akwa dojrzewa, roślinki rosną, a glonami zajmuja sie kosiarki i otoski. Docelowo chciałbym mieć kilka wiekszych (ok. 10-15 cm) ryb + jakies towarzystwo.

 

Nie mogą niszczyć roslin i muszą tolerować jasne światło.

 

Przydałyby się jakieś drapiezniki, które nie dopuszczą do rozmnożenia żyworodnych. Chciałbym z mimi trzymac mieczyki i molinezje (trochę zostało z poprzednigo akwa, poza tym to ładne rybki).

Jednocześnie dobrze by było, żeby nie zjadły wszystkich krewetek karłowatych - trochę mogą, nawet wskazane.

 

Skalary nie za bardzo mi się podobają.

 

Pielęgniczki kakadu albo ramireza wygladaja fajnie, ale mieszkaja przy dnie i nie jestem pewien czy wyłapią cały narybek żyworodnych, który pływa wyżej i zostawią cień szansy krewetkom. Poza tym nie bardzo wiem co wtedy pasowałoby na górę akwarium.

 

 

Myślałem trochę o mniejszych akarach, błekitna/maronii ale ponoć dewastują roślinność (mały henio, glossostigma)

 

W ostateczności zrezygnowałbym z żyworodnych, na rzecz jakichś ładnych spokojnych większych ryb, tylko jakoś niczego nie mogę znaleźć.

 

Paletki odrzuciłem na wstepie, jako za ambitne.

 

 

Woda jeszcze dojrzewa, ale ph 7-7,2, kh 8, gh 12, no3 < 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Dziękli za sugestie. Wybory są trudne, jak by mi się bezkrytycznie spodobała jakaś koncepcja, to bym tu nie zanudzał.

Tak we wszystkim sobie nie zaprzeczam, bo na 200% wiem, że nie chcę neonów.

 

Ostatecznie stanęło na skalarach i mieczykach. Te pierwsze miały nie dopuścic do nadmiernego rozwoju tych drugich - niestety, nie skalary nie chcą jeść narybku mieczyków.

 

Wizualnie do tej obsady już się przyzywczaiłem i nie chciałbym robić rewolucji, Co dokupić? Co zeżre narybek mieczyków, a nie zrobi bałaganu z resztą (dorosłe mieczyki, kosiarki, otoski, rośliny ect.) i nie wyskoczy górą (odkryty baniak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie stanęło na skalarach i mieczykach. Te pierwsze miały nie dopuścic do nadmiernego rozwoju tych drugich - niestety, nie skalary nie chcą jeść narybku mieczyków.

:zamieszany: z tego co ja wiem u mojego wujka jak są małe mieczyki to tak skalary jedzą aż im się płetwy trzęsą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...