Jump to content

300 l roslinne

a_was
 Share

Recommended Posts

Zastanawiam sie co wpuścic do nowego baniaka. Na razie akwa dojrzewa, roślinki rosną, a glonami zajmuja sie kosiarki i otoski. Docelowo chciałbym mieć kilka wiekszych (ok. 10-15 cm) ryb + jakies towarzystwo.

Nie mogą niszczyć roslin i muszą tolerować jasne światło.

Przydałyby się jakieś drapiezniki, które nie dopuszczą do rozmnożenia żyworodnych. Chciałbym z mimi trzymac mieczyki i molinezje (trochę zostało z poprzednigo akwa, poza tym to ładne rybki).

Jednocześnie dobrze by było, żeby nie zjadły wszystkich krewetek karłowatych - trochę mogą, nawet wskazane.

Skalary nie za bardzo mi się podobają.

Pielęgniczki kakadu albo ramireza wygladaja fajnie, ale mieszkaja przy dnie i nie jestem pewien czy wyłapią cały narybek żyworodnych, który pływa wyżej i zostawią cień szansy krewetkom. Poza tym nie bardzo wiem co wtedy pasowałoby na górę akwarium.

Myślałem trochę o mniejszych akarach, błekitna/maronii ale ponoć dewastują roślinność (mały henio, glossostigma)

W ostateczności zrezygnowałbym z żyworodnych, na rzecz jakichś ładnych spokojnych większych ryb, tylko jakoś niczego nie mogę znaleźć.

Paletki odrzuciłem na wstepie, jako za ambitne.

Woda jeszcze dojrzewa, ale ph 7-7,2, kh 8, gh 12, no3 < 10.

• 2 weeks later...
  • 5 months later...

Dziękli za sugestie. Wybory są trudne, jak by mi się bezkrytycznie spodobała jakaś koncepcja, to bym tu nie zanudzał.

Tak we wszystkim sobie nie zaprzeczam, bo na 200% wiem, że nie chcę neonów.

Ostatecznie stanęło na skalarach i mieczykach. Te pierwsze miały nie dopuścic do nadmiernego rozwoju tych drugich - niestety, nie skalary nie chcą jeść narybku mieczyków.

Wizualnie do tej obsady już się przyzywczaiłem i nie chciałbym robić rewolucji, Co dokupić? Co zeżre narybek mieczyków, a nie zrobi bałaganu z resztą (dorosłe mieczyki, kosiarki, otoski, rośliny ect.) i nie wyskoczy górą (odkryty baniak).

Ostatecznie stanęło na skalarach i mieczykach. Te pierwsze miały nie dopuścic do nadmiernego rozwoju tych drugich - niestety, nie skalary nie chcą jeść narybku mieczyków.

:zamieszany: z tego co ja wiem u mojego wujka jak są małe mieczyki to tak skalary jedzą aż im się płetwy trzęsą.