Jump to content

Caridina serriatirostris "Ninja"


shaniqa10
 Share

Recommended Posts

Caridina serriatirostris "Ninja"

Dołączona grafika

Charakterystyka:

Krewetka Ninja charakteryzuje sie ciemnym ubarwieniem w nieregularne jasne paski. Ciemny kolor może się zmieniać od niebieskiego przez fiolet i brązowy aż do czarnego w zależnośc od parametrów wody oraz samopoczucia. Podobnie kolor mogą zmieniać jasniejsze pasy na ciele - od bieli aż po ciemną żółć. Ta niewielka Krewetka dorasta do około 3,5 cm. Samice są masywniejsze.

 

Warunki w zbiorniku:

Krewetka ta podobnie jak i inne Krewetki karłowate preferuje temperature w zakresie około 20-30`C.

Woda powinna być twardsza oraz nieznacznie zasolona (choć nie jest to obowiązek). Podłoże powinno być ciemne i o niezaostrzonych krawędziach.

Akwarium powinno być nie mniejsze niż 20l na stadko tych krewetek oraz powinno posiadać wydajny Filtr i oświetlenie. Na wlot filtra warto jest założyć gąbkę, na której chętnie będą przesiadywać krewecie eksponując swoją cudowną kolorystykę.

 

Pokarm:

Krewetki te nie jest wybredne, preferują pokarmy bogate w spiruline oraz glony. Z pokarmów sztucznych uwielbiają shaikurę, dla której potrafią zejść nawet z prefiltra. Z naturalnych pokarmów polecam podawanie szpinaku oraz pokrzywy.

 

Rozmnażanie:

Krewetka ta rozmnaża się poprzez przeobrażenie zupełne (holometabolia). Młode po wydostaniu się z pod odwłoka samicy wymagają zasolenia wody do przejścia wszystkich stad larwalnych. Z czasem należy ograniczac zasolenie i przyzwyczajać mlode do słodkiej wody. Proces rozmnażania jest bardzo podobny jak u Caridina multidentata (dawniej: Caridina japonica).

zródło : google.pl

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...