Jump to content

Neocaridina heteropoda var. Yellow


shaniqa10
 Share

Recommended Posts

Neoncaridina heteropoda var.Yellow

Neocaridina heteropoda var. Yellow, nazywana przez niektórych "Yellow fire", to Krewetka o żółtym zabarwieniu, bardzo podobna do Krewetki Fire Red; ma też podobne do niej wymagania odnośnie warunków w zbiorniku.

 

 

Charakterystyka

Krewetka Yellow ma zabarwienie żółte, w zależności od warunków panujących w akwarium: od lekko przezroczystego, przez bladożółty aż do cytrynowego. Selekcja dobrze wybarwionych osobników pomoże w uzyskaniu pięknego, nasyconego koloru. Samice Yellow są większe i pełniejsze od samców, mogą osiągnąć wielkość ok. 3 cm, podczas kiedy samce dorastają zwykle do 2 - 2,5 cm. Ładnie wybarwione egzemplarze Krewetki Yellow mogą mieć na grzbiecie dekoracyjny,cytrynowy pasek. Przyjmuje się, że podobnie jak Fire Red Krewetki Yellow żyją ok. 1-2 lata. Pochodzenie - niejasne: Chiny, Korea, Taiwan (?).

 

Warunki w zbiorniku:

Temperatura optymalna to 23°C (tolerancja 10°C-30°C), PH 7 (tolerancja 6-8), woda średniej twardości, optymalne GH 12 (tolerancja 1-30), KH 8 (1-15) (należy unikać wartości skrajnych). Jak większość krewetek Yellow jest bardzo wrażliwa na złe warunki wodne, szczególnie na związki miedzi w wodzie, dlatego należy ostrożnie obchodzić się z nawozami oraz nie używać ciepłej wody z kranu (do podmian). Jak większość krewetek karłowatych Yellow'ki bardzo lubią ciemne podłoże (na którym pięknie kontrastują), o drobnej granulacji (piasek i żwirek), oraz kryjówki w postaci korzeni, drobnolistnych roślin oraz mchów i wątrobowców. Do dekoracji zbiornika można użyć liści migdałecznika, dębu, buku, szyszek olchy czarnej, korzeni. Yellow to Krewetka bardzo towarzyska, może być hodowana ze spokojnymi gatunkami ryb i innymi krewetkami, ale najczęściej zaleca się ją do krewetkarium jednogatunkowego. Można ją hodować w zbiornikach powyżej 15 litrów.

 

Pokarm : podobnie jak pozostałe karłowate Yellow chętnie zjadają Glony oraz specjalistyczne pokarmy dla krewetek, zawierające spirulinę i karotenoidy. Z pokarmów naturalnych szczególnie poleca się szpinak, botwinę, ogórka, cukinię, banana, liście migdałecznika, buku, dębu, pokrzywy oraz skrzypu. Można serwować krewetkom także karmę dla ryb oraz "brudy" i osady z filtra, generalnie ważne jest urozmaicanie diety. Część hodowców podaje krewetkom także pokarmy mrożone (cyklopa i artemię).

 

Rozmnażanie : w odpowiednich warunkach wodnych - łatwe. Przeobrażenie niezupełne, samica nosi żółte jajeczka w ilości ok. 20-40 sztuk. Młode wykluwają się po ok. 3 tygodniach (mój pierwszy miot wykluł się po 16 dniach), mają ok. 1-2 milimetry i osiągają dojrzałość płciową w wieku ok. 3 miesięcy. Z wiekiem intensywność koloru może się zwiększać, szczególnie u samic. U tego gatunku siodełko jest doskonale widoczne.

 

zródło : google.pl

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Dorzucę kilka fotek jeśli pozwolicie ;)

 

Samiczka:

Dołączona grafika

 

Młode wcinające shrimp sticka:

Dołączona grafika

 

Samica z młodymi:

Dołączona grafika

 

Samiec:

Dołączona grafika

 

Samica z dojrzałym siodełkiem:

Dołączona grafika

 

Samica z jajeczkami pod odwłokiem:

Dołączona grafika

 

Samica z 'zaoczkowanymi' jajeczkami pod odwłokiem i dojrzałym siodełkiem:

Dołączona grafika

 

Młode krewetki yellow:

Dołączona grafika

 

Krewetka yellow w dniu wyklucia:

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...