Skocz do zawartości

Rana brzanka


PaTrYk4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś popołudniu zauważyłem że moja brzanka zielona ugżenzła pomiędzy szybom a skałom wulkaniczną(skała wulkaniczna jest dość ostra),nie wiem ile tam siedziała ponieważ byłem w szkole.Ma postrzępiony ogon postżępiony bok i jedną z bocznych płetw nie rusza .

Mam nadzieje że zagoją sie jej rany tylko nie wiem czy se poradzi bez jednej płetwy,podałem tylko ichtiosan żeby nie załapała plesniawki.

 

 

Prosze o porady w tej sprawie,z góry dzienkuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzierzka666 ma racje tu by miała zastosowanie Akryflawina

 

AKRYFLAWINA

preparat dezynfekujący

 

Preparat akwarystyczny o szerokim zastosowaniu, który skutecznie chroni ryby przed niebezpiecznymi patogenami, takimi jak bakterie, pierwotniaki i grzyby. AKRYFLAWINA doskonale sprawdza się podczas kwarantanny ryb, zwłaszcza gdy na ich ciele widoczne są rany i otarcia, powstałe podczas transportu. Skutecznie chroni ikrę i wylęg delikatnych gatunków ryb. Służy do przygotowania kąpieli krótko- i długotrwałych w przypadku wystąpienia u ryb pleśniawki, martwicy płetw, infekcji bakteryjnych oraz widocznych zranień. Światło wpływa na szybszy rozkład substancji aktywnej, dlatego podczas kuracji AKRYFLAWINĄ oświetlenie akwarium powinno być wyłączone. Preparat może uszkadzać delikatne rośliny akwariowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałabym zrobić tak:

1.Przenieś rybkę do oddzielnego akwa żeby podgoiły się rany bo w ogólnym mogą ją inne ryby jeszcze bardziej poranic

Brzanka jest stadna wiec długo sama nie wytrzyma, w tym przypadku najlepiej byłoby umieścić "szpital" obok akwa ogólnego, jeśli nie ma takiej możliwości to postawić lustro obok akwa

2. Dbaj o to aby woda w "szpitalu" byla czysta i dobrej jakosći

3. Zapobiegawczo wpusć błękit metylenowy.

4. Karm rybkę urozmaicenie i pełnowartosciowo

 

W moim przypadku mogłam wpuscić rybke z powrotem do ogólnego dopiero jak rana całkowicie się zagiola i pokryły ja łuski, inaczej inne ryby (w tym gupiki) skubały jej te rany.

Co do płetwy możliwe że nie będzie mogła jej używać.

 

W szpitalu koniecznie odkażone rosliny i brak ostrych krawędzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...