Skocz do zawartości

Odpowiedni litraż dla różnych krewetek


mszt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy zakupie i później hodowli krewetek, tak samo jak w przypadku ryb, należy zwracać uwagę na zapewnienie im odpowiedniego litrażu i ilości osobników. Również ważne jest, żeby wiedzieć, które krewetki będą się swobodnie rozmnażały w naszym akwarium i ich liczba może lawinowo wzrosnąć, a które potrzebują do tego słonej wody i ich ilość się nie zwiększy (żeby być ścisłym - dochodzi do zapłodnienia i inkubacji jajeczek, a nawet wyklucia się larw, ale potem w słodkiej wodzie one giną).

 

Krewetki filtrujące:

Atya gabonensis - minimum 120l - nie rozmnaża się w słodkiej wodzie

Atyopsis moluccensis - minimum 100l - stadna (min. 3 sztuki) - nie rozmnaża się w słodkiej wodzie

 

Krewetki karłowate:

Amano - minimum 40l - stadna (min. 4 sztuki) - nie rozmnaża się w słodkiej wodzie

Babaulti - minimum 20l - stadna (min. 6 sztuk) - rozmnaża się w słodkiej wodzie

Biene - minimum 30l - stadna (min. 6 sztuk) - rozmnaża się w słodkiej wodzie

Crystal red - minimum 30l - stadna (min. 6 sztuk) - rozmnaża się w słodkiej wodzie

Red cherry - minimum 20l - stadna (min. 6 sztuk) - rozmnaża się w słodkiej wodzie

Yellow - minimum 20l - stadna (min. 6 sztuk) - rozmnaża się w słodkiej wodzie

White pearl - minimum 20l - stadna (min. 6 sztuk) - rozmnaża się w słodkiej wodzie

Blue pearl - minimum 20l - stadna (min. 6 sztuk) - rozmnaża się w słodkiej wodzie

Hummel - minimum 20l - stadna (min. 6 sztuk) - rozmnaża się w słodkiej wodzie

Mandarynka - minimum 50l - stadna (min. 6 sztuk) - rozmnaża się w słodkiej wodzie

Ninja - minimum 20l - stadna (min. 6 sztuk) - nie rozmnaża się w słodkiej wodzie

Orange - minimum 15l - stadna (min. 6 sztuk) - nie rozmnaża się w słodkiej wodzie

Red nose - minimum 50l - stadna (min. 6 sztuk) - nie rozmnaża się w słodkiej wodzie

Tiger - minimum 20l - stadna (min. 6 sztuk) - rozmnaża się w słodkiej wodzie

Simoni simoni - minimum 10l - stadna (min. 6 sztuk) - rozmnaża się w słodkiej wodzie

 

Oczywiście to nie są wszystkie gatunki krewetek słodkowodnych, tylko te najczęściej spotykane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam.

Ja mam krewetki w akwariach 25 litrów i w zasadzie doszedłem do wniosku, że jednak dla krewetek nie litraż jest ważny a parametry wody. Co więcej krewetki lubią ścisk i bardzo dobrze się czują w zatłoczonych akwariach. Po pierwsze wynika to z moich obserwacji a po drugie w zasadzie w większości opisach krewetki są zwierzętami stadnymi. Oczywiście w małych akwariach jest trudno o stabilne warunki a małe zbiorniki są szczególnie wrażliwe na wahania parametrów ale wydaje mi się, że jak ktoś chce to może się bawić w obsługę mini akwarium. Na rynku są teraz modne akwaria NANO, które są polecane przez znawców czyli w zasadzie chyba się potwierdza to co piszę.

Może nie uwierzycie ale mam akwarium 25 litrów, w którym mam ponad 200 krewetek. 12 dużych samic, 4 samce a reszta to różnej wielkości ich potomstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 3 tygodnie później...

Ja także chciałbym zapytać - 112l kawarium od 4 dni dojrzewa - czy i jakie krewetki można by było wpuścić po 3 tyg dojrzewania - takie co zniosą początkującego i dość łatwo się rozmnażają?

Czy : Danio, rozbora, piskorki im nie zaszkodzą. Ewentulanie Kosiarki - małe, bo te większe pewnie by się zajęły krewetkami. Po podrośnięciu nie nadawałyby się do 112l i pewnie bym szukał im domu u kogoś z Was :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krewetki filtrujące:

Atya gabonensis - minimum 120l - nie rozmnaża się w słodkiej wodzie

 

Trzymam dwie Atye w zbiorniku 65l razem z 30 krewetkami RS, bez rybek. Myślicie, że powinnam je przeniesc do zbiornika 112l z rybkami ? czy lepiej zostawic w tym w którym sie obecnie znajdują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...