Skocz do zawartości

Raczarium


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zasięgnąć rady doświadczonych kolegów. Mianowicie chciałbym założyć raczarium. Mam już szkło 64l i przed wystartowaniem aqua zastanawiam się nad obsadą rakową.

I możliwość:

5-6 Cambarellus patzcuarense orange

II możliwość:

3 Cambarellus patzcuarense orange

3 Cambarellus puer

III możliwość:

2-3 Procambarus alleni/clarkii

 

Co wy byście polecali? Czy przy II możliwości orange i puer nie zaczną się krzyżować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zasięgnąć rady doświadczonych kolegów. Mianowicie chciałbym założyć raczarium. Mam już szkło 64l i przed wystartowaniem aqua zastanawiam się nad obsadą rakową.

I możliwość:

5-6 Cambarellus patzcuarense orange

II możliwość:

3 Cambarellus patzcuarense orange

3 Cambarellus puer

III możliwość:

2-3 Procambarus alleni/clarkii

 

Co wy byście polecali? Czy przy II możliwości orange i puer nie zaczną się krzyżować?

64l to jest IMHO baniak na max jednego samca i dwie samice CPO i dużo za mało na więcej niż jednego Procambarusa.. Na dodatek potrzebny jest osobny zbiornik do odchowu młodych, bo raki to niepoprawni kanibale. Poza tym nie mieszałbym - Orange i Puer to odmiany barwne tego samego gatunku i wyjdą z tego kundelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdzieś czytałem, że już w 25l można trzymać kilka Cambarellusów, więc może w 64l jakieś 4-5 mogłyby być. Z Procambarusami to właśnie się zastanawiałem, bo one dość duże rosną. Zamierzam też w tym aqua trochę zwiększyć powierzchnię, po której mogą się poruszać przez zrobienie "piętrowych skał". Co do młodych, to będę miał wolne jeszcze jedno 25l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambarellus patzcuarense orange dorastają gdzieś do 5cm~ (i to zapewne licząc szczypce), a w dodatku nie niszczą roślinek i nie atakują rybek. Myślę, że w 64l mógłbyś spokojnie trzymać 5-6 tych raczków (+ ewentualnie jakieś rybcie). Co do innych raków nie wypowiem się bo się nie znam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...