Skocz do zawartości

Gupiki - czy to ospa???


Gość PanRybka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!. Mam gupiki. Jedna z nich ma białe kropki. Wszędzie! Zachowuje się normalnie, nieociera się o podłoże a ni o nic, jest aktywna, tylko tak dziwnie pływa raz chce w jedną raz w drugą stronę, choć to w sumie u aktywnych ryb chyba normalne... Co polecacie zrobic? Kupiż preparat przeciwko ospie, obserwować ją czy co? Kompletnie niewiem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest metalowa kulka tylko tak jakby szklana moze byc bo sie pytalem w zoologicznym i mam pytanie bo mam druga rybke juz zarazona te 2 przelozylem do sloika bo nie mam gdzie indziej! preparat moge kupic dopiero jutro! Co mogę zrobić teraz jest jakaś możliwosc?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ospa to leczenie należy przeprowadzić na wszystkich rybach, nawet tych które nie mają objawów. Normalnie zaleca się leczenie w osobnym zbiorniku, bez podłoża i z silnym napowietrzaniem ale piszesz, że nie masz takiej możliwości więc chyba nie masz wyboru i musisz to zrobić w ogólnym. Dawkowanie leku masz na opakowaniu. Jeśli nie masz teraz leku to podnieś chociaż temperaturę do 32*C. Pamiętaj, że niektóre gatunki ryb są wrażliwe na leki i na wysoką temperaturę, więc różnie mogą zareagować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz grzałki w akwarium? :shock: W dzień ok, jak światło masz zaświecone to trochę ogrzeje, ale w nocy temperatura za bardzo spada bez grzałki... :roll: Nie męcz tych ryb w słoikach, i tak już są osłabione chorobą, wpuść je do akwa. No ale bez tej grzałki, eh... :roll: Koniecznie kup ją jutro jak pójdziesz po lek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje temat dostosować do tych wytycznych: viewtopic.php?f=6&t=6633 . Inaczej nigdy nikt nie odgadnie co w końcu zaszkodziło Twoim podopiecznym. Co post to się dowiadujemy czegoś nowego. Wszystko co nam potrzeba masz podane w linku.

Zastosuj to co napisał ahaed, łatwiej będzie coś doradzić, a nie pytać się o każdy szczegół. Mówię ci wpuść te ryby do akwa z powrotem, i tak musisz leczyć wszystkie, bo siłą rzeczy wszystkie ryby są już nosicielami, mimo że kropek jeszcze nie widać. No i daj wyraźniejsze zdjęcia, bo jak na razie to żadnej pewności nie ma czy to na pewno ospa. I uzupełnij info o zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...