Jump to content

Gupiki - czy to ospa???


Guest PanRybka
 Share

Recommended Posts

Guest PanRybka

Hej!. Mam gupiki. Jedna z nich ma białe kropki. Wszędzie! Zachowuje się normalnie, nieociera się o podłoże a ni o nic, jest aktywna, tylko tak dziwnie pływa raz chce w jedną raz w drugą stronę, choć to w sumie u aktywnych ryb chyba normalne... Co polecacie zrobic? Kupiż preparat przeciwko ospie, obserwować ją czy co? Kompletnie niewiem!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest PanRybka

to nie jest metalowa kulka tylko tak jakby szklana moze byc bo sie pytalem w zoologicznym i mam pytanie bo mam druga rybke juz zarazona te 2 przelozylem do sloika bo nie mam gdzie indziej! preparat moge kupic dopiero jutro! Co mogę zrobić teraz jest jakaś możliwosc?!

Link to comment
Share on other sites

Jeśli to ospa to leczenie należy przeprowadzić na wszystkich rybach, nawet tych które nie mają objawów. Normalnie zaleca się leczenie w osobnym zbiorniku, bez podłoża i z silnym napowietrzaniem ale piszesz, że nie masz takiej możliwości więc chyba nie masz wyboru i musisz to zrobić w ogólnym. Dawkowanie leku masz na opakowaniu. Jeśli nie masz teraz leku to podnieś chociaż temperaturę do 32*C. Pamiętaj, że niektóre gatunki ryb są wrażliwe na leki i na wysoką temperaturę, więc różnie mogą zareagować.

Link to comment
Share on other sites

Guest PanRybka

dzieki a te z kropkami moge az do jutrzejszego poludnia zostawic w sloiku czy co zrobic a w akwa podgrzewam lampka bo nie mam ogrzewacza ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie masz grzałki w akwarium? :shock: W dzień ok, jak światło masz zaświecone to trochę ogrzeje, ale w nocy temperatura za bardzo spada bez grzałki... :roll: Nie męcz tych ryb w słoikach, i tak już są osłabione chorobą, wpuść je do akwa. No ale bez tej grzałki, eh... :roll: Koniecznie kup ją jutro jak pójdziesz po lek.

Link to comment
Share on other sites

Guest PanRybka

to zostawie lampke wlaczona bo to jest lampa w pokrywie a jesli wpuszcze tamte ryby to mi inne zachoruja nie zdechna przez noc? chyba ze je wpuszcze wieczorem?

Link to comment
Share on other sites

Proponuje temat dostosować do tych wytycznych: viewtopic.php?f=6&t=6633 . Inaczej nigdy nikt nie odgadnie co w końcu zaszkodziło Twoim podopiecznym. Co post to się dowiadujemy czegoś nowego. Wszystko co nam potrzeba masz podane w linku.

Zastosuj to co napisał ahaed, łatwiej będzie coś doradzić, a nie pytać się o każdy szczegół. Mówię ci wpuść te ryby do akwa z powrotem, i tak musisz leczyć wszystkie, bo siłą rzeczy wszystkie ryby są już nosicielami, mimo że kropek jeszcze nie widać. No i daj wyraźniejsze zdjęcia, bo jak na razie to żadnej pewności nie ma czy to na pewno ospa. I uzupełnij info o zbiorniku.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...