Skocz do zawartości

Brzanka Sumatrzanska nagle wyblakly jej czarne paski SOS!


mama
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,postanowilismy z synem załozyc akwarium ,mamy w nim troszke rybek takich ktore doradzono nam w sklepie.Po kilku dniach pobytu w akwa zdechl gupik a jeszcze po kilku, Brzance wyblakly czarne paski i ona chyba tez jakas jasniejsza jest.Na razie je i pływa normalnie ale zobacze co będziej jutro.Poradźcie prosze co z tym robic,co to jest od czego to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche trudno mi podac te wszystkie dane ,nie jestem tak wtajemniczona jak wy.

akwarium mielismy juz kilka lat ale stopniowa wykruszały sie ryby ,najdłuzej zostały skalary dorosły do pięknych rozmiarów ,nagle jeden zdechł i po pół roku następny ale ten ostatni to chyba przez jakas bakterie mocno inwazyją bo z dnia na dzien.Syn cos robił nowym węzem a nie wiadomo od czego on wczesniej był (zlewal wode czy cos) i wprowadził pewnie jakies paskudztwo no iostatni skalar nie wytrzymał.więc akwa zostało stworzone od nowa wszystko wygotowane akwa wyparzone i filtr tak samo.woda nalana i stała dwa dni w akwa za nim kupilismy rybki .

Nie potrafie wam powiedziec ile litrów ma akwarium nie jest malutkie ani ogromne moze 60l tak na oko moze mniej troszke.rybki kupilismy rózne zdajac sie na sprzedających w sklepie.i tak:

2xgupik z czego jeden zdechl po dwuch dniach drugiego tez juz nie ma a akwa ma dop.ok 2tyg.

1xmieczyk

2xbrzanka sumatrzanska

2xkirysek

2xmolinezje

1xglonojad w podłuzne paski jakis dziwny bo ciagle schowany

4xmałe rózowe rybki podobne do neonków(nazwy nie pamiętam

 

mielismy zawsze sztuczne rosliny ale teraz kupilam zywą i juz prawie cała zjedzona nie znam nazwy ale listki okrągłe jak kwiatek doniczkowy wystepowała w dwuch kolrach ziel róż i bialo ziel i tą ja kupilam

 

co do tych pomiarów chemicznych nie mam zielonego pojęcia nigdy nie robilismy czegos takiego ale chce sie za to zabrac tylko nie wiem od czego zacząc.jak cos zawsze było nie tak w sklepie doradzali tylko lekarstwo w kropelkach ktore wpuszcza sie do akwa z rybami i koniec na tym i wszystko sie jakos kręciło.

 

Acha jeszcz filtr to taki jakby klocek wiszący w środku akwa kiedys kiedys dobrany do wielkosci litrów w sklepie pokazalismy jakie mamy akwa i taki nam dobrano.

 

moze nie wiele tych faktów ale to wszystko co wiem

a propo moze ktos cos wie o tym przedziwnym ale fajnym glonojadzie w pski podłuzne bo ja pierwszy raz takiego widze to go kupilam ale on sie nie pokazuje w akwa siedzi zawsze schowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Nigdy nie wierz sprzedawcom!! oni (niestety) chcą tylko zarobic :/

2. aby znac pojemnośc akwarium należy zmierzyć wysokośc, szerokośc i głębokośc, a później pomnożyc je przez siebie :D

3. woda musi dojrzec przed wpuszczeniem rybek! czyli odstac co najmniej 2 tyg. z włączonym filtrem oświetleniem ok. 10h dziennie, ustabilizowaną temperaturą, napowietrzaczem, itp. dopiero po 2 tygodniach można wpuścic rybki!

4. roślinka którą kupiłaś to prawdopodobnie roślina doniczkowa!

5. obsada:

 

2xgupik -OK

1xmieczyk - za małe akwa min. 100l

2xbrzanka sumatrzanska-za małe akwa

2xkirysek - OK, ale rybka stadna :arrow: min. 6 rybek

2xmolinezje- duużo za małe akwa

1xglonojad w podłuzne paski jakis dziwny bo ciagle schowany - pewnie to zbrojnik, więc też za mały litraż

4xmałe rózowe rybki podobne do neonków(nazwy nie pamiętam)- nie wiem o jakie ci chodzi... :(

 

6. tym wężem to pewnie zlewał wode z akwa aby wymienic na świeżą i odmulał dno. wężem raczej nie naniósł żadnych bakterii.. na skalary to też za małe akwa...(min. 50cm wysokości, itd.)

7. roślinki zawsze muszą byc żywe!! nie sztuczne

8. do pomiarów parametrów wody musisz kupic testy (najlepiej kropelkowe, ale mogą byc też paskowe)

9. znasz markę i model tego filtra?

 

życzę powodzenia w dalszej opiece nad baniaczkiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...