Jump to content

Nano akwarium


Recommended Posts

Spodobały mi się malutkie nano akwaria i chciałbym dowiedzieć się kilku rzeczy. Planuję założenie 12l.

 

1 O_rybkach w takim litrażu raczej mogę zapomnieć, więc chciałbym tam trzymać krewetki lub nic jak już to ile i jakie krewetki polecacie?

2 Czy grzałka będzie potrzebna dla krewetek lub samych roślin, jeśli tak to czy mogę ją umieścić pod żwirem żeby nie szpeciła wyglądu?

3 Jeśli miałyby już być tam krewetki to jakie podłoże powinno być ma być trochę żwiru czy dadzą radę poruszać się po trawniczku?

 

To chyba tyle , może później przyjdzie mi jeszcze coś do głowy :D

Link to comment
Share on other sites

1) Ja bym Ci polecił jedynie ślimaki.

2) Temperatura ma wpływ na intensywność fotosyntezy. Także w zależności od tego co tam będziesz hodował odpowiedz brzmi tak lub nie. Jeżeli tylko moczarkę i rogatka, które dają rade w naszym klimacie to nie musisz mieć grzałki :). Dla krewet efkoz że musisz mieć grzałkę , no ale odradzam .

Link to comment
Share on other sites

Absolutnie nie, jest to za małe akwarium dla takich ryb. [dla każdych ryb]

Nie trzeba się trzymać sztywno wymagań, ale te ryby wymagają choć 2x większego akwarium.

 

Do trawniczka potrzebne jest bardzo dobre oświetlenie jak taki chcesz mieć.

Link to comment
Share on other sites

Jak emiloos tak twierdzi to pewnie wie co mówi, przestrzegam tylko przed jedną rzeczą. Nie zastąp czasem razbory karłowatej - klinową. Tą na pewno częściej widujesz w sklepach ale ona nie nadaje się do takiego akwarium.

 

A poszukując inspiracji na aranżacje i ciekawych gatunków roślin do nano akwarium [bo to przede wszystkim roślinne baniaki] możesz zajrzeć tu:

http://www.aquaticscapers.com/en/contes ... olume=nano

Link to comment
Share on other sites

Rybki które wskazaliście są rzadkie ale napewno je gdzieś dostane Dzięki za pomocne odpowiedzi :D

 

edit:

 

A jeszcze jedno czy można umieścić grzałke pod żwirem , czy zda to egzamin :?:

 

mod: edytuj posty!

Link to comment
Share on other sites

Grzałka to nie kable grzewcze... moim zdaniem nie zdało by egzaminu, gdyby tak można to by większość osób stosowała to rozwiązanie ;). Natomiast możesz małą grzałkę umieścić poziomo przy dnie i zakryć roślinnością.

 

No i edytuj posty ;)

 

PS: Koszt kabli grzewczych "podżwirowych" o ile się orientuje przekroczył by koszt tego całego akwarium, gra nie warta świeczki w tym wypadku ;)

Link to comment
Share on other sites

Emiloos wie co mówi bo ma takie akwarium u siebie i nawet ma tam drobniczki i rasbory maculaty. Problemem jest tylko wydajna filtracja. Byle kaskada za dwie dychy nie wystarczy.

Grzałeczkę można 25W wcisnąć poziomo albo wsadzić plastikową choć cena zabija. Przykrywanie roślinnością czegokolwiek w tak małym zbiorniku nie jest łatwe hehe. Innym rozwiązaniem jest także grzałeczka plastikowa bez termostatu + RT2.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...