Skocz do zawartości

Nano akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Spodobały mi się malutkie nano akwaria i chciałbym dowiedzieć się kilku rzeczy. Planuję założenie 12l.

 

1 O_rybkach w takim litrażu raczej mogę zapomnieć, więc chciałbym tam trzymać krewetki lub nic jak już to ile i jakie krewetki polecacie?

2 Czy grzałka będzie potrzebna dla krewetek lub samych roślin, jeśli tak to czy mogę ją umieścić pod żwirem żeby nie szpeciła wyglądu?

3 Jeśli miałyby już być tam krewetki to jakie podłoże powinno być ma być trochę żwiru czy dadzą radę poruszać się po trawniczku?

 

To chyba tyle , może później przyjdzie mi jeszcze coś do głowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Ja bym Ci polecił jedynie ślimaki.

2) Temperatura ma wpływ na intensywność fotosyntezy. Także w zależności od tego co tam będziesz hodował odpowiedz brzmi tak lub nie. Jeżeli tylko moczarkę i rogatka, które dają rade w naszym klimacie to nie musisz mieć grzałki :). Dla krewet efkoz że musisz mieć grzałkę , no ale odradzam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak emiloos tak twierdzi to pewnie wie co mówi, przestrzegam tylko przed jedną rzeczą. Nie zastąp czasem razbory karłowatej - klinową. Tą na pewno częściej widujesz w sklepach ale ona nie nadaje się do takiego akwarium.

 

A poszukując inspiracji na aranżacje i ciekawych gatunków roślin do nano akwarium [bo to przede wszystkim roślinne baniaki] możesz zajrzeć tu:

http://www.aquaticscapers.com/en/contes ... olume=nano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałka to nie kable grzewcze... moim zdaniem nie zdało by egzaminu, gdyby tak można to by większość osób stosowała to rozwiązanie ;). Natomiast możesz małą grzałkę umieścić poziomo przy dnie i zakryć roślinnością.

 

No i edytuj posty ;)

 

PS: Koszt kabli grzewczych "podżwirowych" o ile się orientuje przekroczył by koszt tego całego akwarium, gra nie warta świeczki w tym wypadku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emiloos wie co mówi bo ma takie akwarium u siebie i nawet ma tam drobniczki i rasbory maculaty. Problemem jest tylko wydajna filtracja. Byle kaskada za dwie dychy nie wystarczy.

Grzałeczkę można 25W wcisnąć poziomo albo wsadzić plastikową choć cena zabija. Przykrywanie roślinnością czegokolwiek w tak małym zbiorniku nie jest łatwe hehe. Innym rozwiązaniem jest także grzałeczka plastikowa bez termostatu + RT2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...