Skocz do zawartości

dziwne zachowanie neonow


dexter123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zauwazylem dziwne zachowanie neonow- co chwile widac jak neon jeden pogoni drugiego i odwrotnie. 3 neony z 13 maja lekko podciete pletwy. w akwarium jest jeszcze jedna ramireza samica (samiec mi zdechl) i 5 otoskow i 1 krewecia. nie zauwazylem zadnych oznak pozatym u neonow... czemu tak sie zachowuja neony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Neony kojarzą nam się z bardziej z miłymi rybkami ławicowymi niż z gatunkami terytorialnymi. Jednakże większość nas nabywała swoje neony gdy były malutkie. Rybki jednak rosną, dojrzewają i zaczynają ustalać nie tylko hierarchię ale starają się zdobyć jak najwięcej przestrzeni wyłącznie dla siebie. Często bywa tak, że kryjówki przygotowane dla innych ryb zajmowane są przez neony, które strzegą wejścia przeganiając nawet większe ryby i oczywiście inne neony. Myślę, że tego typu zachowania są nieuniknione wraz ze "starzeniem się" czy też dorastaniem obsady naszych zbiorników, a my nic na to nie poradzimy.

 

Jeśli wejdziecie na Google i wpiszecie "dziwne zachowania neonów" to przed Waszymi oczami ukaże się kilkadziesiąt linków do postów, forów czy artykułów dotyczących własnie wzajemnego podgryzania. Ja rozmawiałem z gościem, który nie dalelko mnie prowadzi fermę ryb (skalary i neony), a u którego kupowałem neony. Facet powiedział mi, że tego typu zachowania on obserwuje od lat i niczego innego również u siebie nie mogę się spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...