Jump to content

dziwne zachowanie neonow


dexter123
 Share

Recommended Posts

zauwazylem dziwne zachowanie neonow- co chwile widac jak neon jeden pogoni drugiego i odwrotnie. 3 neony z 13 maja lekko podciete pletwy. w akwarium jest jeszcze jedna ramireza samica (samiec mi zdechl) i 5 otoskow i 1 krewecia. nie zauwazylem zadnych oznak pozatym u neonow... czemu tak sie zachowuja neony...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Neony kojarzą nam się z bardziej z miłymi rybkami ławicowymi niż z gatunkami terytorialnymi. Jednakże większość nas nabywała swoje neony gdy były malutkie. Rybki jednak rosną, dojrzewają i zaczynają ustalać nie tylko hierarchię ale starają się zdobyć jak najwięcej przestrzeni wyłącznie dla siebie. Często bywa tak, że kryjówki przygotowane dla innych ryb zajmowane są przez neony, które strzegą wejścia przeganiając nawet większe ryby i oczywiście inne neony. Myślę, że tego typu zachowania są nieuniknione wraz ze "starzeniem się" czy też dorastaniem obsady naszych zbiorników, a my nic na to nie poradzimy.

 

Jeśli wejdziecie na Google i wpiszecie "dziwne zachowania neonów" to przed Waszymi oczami ukaże się kilkadziesiąt linków do postów, forów czy artykułów dotyczących własnie wzajemnego podgryzania. Ja rozmawiałem z gościem, który nie dalelko mnie prowadzi fermę ryb (skalary i neony), a u którego kupowałem neony. Facet powiedział mi, że tego typu zachowania on obserwuje od lat i niczego innego również u siebie nie mogę się spodziewać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...