Skocz do zawartości

Propozycja obsady 60l


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !

 

Od kilku dni jesteśmy rodzinnie właścicielami zestawu 60 l . Standard do kupienia w sklepie firmy DIVERSA . Filterek z napowietrzaniem, typ nie pomnę teraz, ale 400l/h . Zestaw działa jako deszczownica . Grzałka . Oświetlenie 18W . Temperatura 26 st C . Ph wody 6,5 . Reszty nie badałem ( na razie ) .

Jest to absolutnie pierwsze moje akwa . Moja żonka miała kiedyś ale z tego co pamięta to tylko że był skalar i glonojad .

Starałem się przygotować wodę wg. wszelkich zasad opisywanych przez Was na tym i innych forach oraz informacji zawartych na stronach tematycznych .

Po przygotowaniu wody poszło w ruch meblowanie i wreszcie mieszkańcy.

Opisuję to wszystko aby uzyskać od Was właściwe info.

 

Chciałbym zaproponować obsadę taką :

 

10x Neonki ( 3 czarne, 3 inessa, 4 czerwone ) - już są, jak na razie zgodnie i efektownie

 

2x Otosek - może 3

4x Hokejówka - może 5 myslę że nie powinno to kłócić się z neonkami ( 2 stadka )

 

Jakie denne rybki i tu proszę o sugestie

Podobają nam się Miedziki , Pielęgniczki , Piskorek .

Ponieważ połowa rodzinki to maluchy chciałbym aby był ciekawy zestaw kolorów bez przerybienia . Zamierzam dodawać je kolejno aby móc sprawdzić czy nie zaszkodzi to zwierzakom, da frajdę dzieciakom z zakupów ( zintegruje je troszkę z tematem ) i chciałbym mieć kontrolę nad zbyt dużą ilością rybek .

 

Ponieważ mi zaczyna się to również podobać ( nawet bardzo :lol: ) rozważam w przyszłości rozbudowę tematu do 200 - 300 litrów .

 

Proszę o pewną wyrozumiałość i konstruktywność . I o język polski bo te fora to jakaś totalna tragedia pod tym względem :cry:

Proszę nie komentować tła . Też uważam że jest tandetne i zmienię ale sugestie bardzo chętnie .

 

Pozdrawiam .

post-3645-13685157389145_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze rośliny:

- te w białe paski i to z lewej ala dracena - to nie sa rosliny akwariowe, po jakimś czasie Ci wszystko zgnije.

viewtopic.php?f=5&t=9143

 

Po drugie rybki:

- neony powinny byc 1 gatunku a nie mix

- otoski min 4, to ryba stadna

 

z ryb dennych piskorki nie beda w konflikcie z pielęgniczkami

z pielęgniczek do tego litrażu polecam ramirezki

 

na twoim miejscu dałabym drobniejszy żwir, kwarcowy 1-3mm grnaulacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Niestety potwierdziłeś moje obawy co do roślinek . Pytałem wyraźnie sprzedawcy czy to co biorę to rośliny akwariowe . Podejżenia miałem ponieważ dokładnie przejżałem katalog roślinek na stronie i nic podobnego nie znalazłem . Niestety zdaje się że to samo będzie z innymi roślinkami ( na ślad naprowadziła mnie też żonka ) .

 

Co do neonek to duży błąd ? Sądząc po tym jak razem pływają i po wielu wypowiedziach przeczytanych mam nadzieję że nie każecie mi ich się pozbywać :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upss... przepraszam fajerka nie zwróciłem uwagi ;)

 

Ależ ten MOD czujny , zaczynam się stresować :)

 

Zostawiamy temat roślinek idą wszystkie do wymiany wraz z "ciepłym" słowem dla sprzedawcy .

 

Temat rybki ? Im więcej opinii tym łatwiej coś wybrać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...