Skocz do zawartości

Jak zalozyc filtr zewnetrzny i czy taki bedzie odpowiedni.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem początkującym akwarystą i chciałbym się dowiedzieć czy mógłbym zamontować taki filtr do 112 litrowego akwarium http://allegro.pl/item812685019_filtr_k ... ratis.html .

Wydaje mi się ,że ma dużą pojemność 2000l na godzinę.

I doradźcie mi co zrobić i jaki filtr mam włożyć do 112 l.

I mam też pytanie jak się zakłada filtr zewnętrzny żeby wsadzić rurki do akwarium .

I czy te rurki nie wciągają małych rybek?

Proszę o odpowiedzi bardziej doświadczonych akwarystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka lampa to nie super cudo i często zbędny "bajer" ;)

Do tego moim zdaniem wyjaławia za bardzo wodę.

Filtry Aquaela o ile pamiętam takie mają... ale jak chodzi o kubełki są lepsi producenci i ze względu na samą lampę ich bym nie brał.

 

Otwory z tyłu ma chyba każda seryjna pokrywa, mogę się mylić - ale nawet jakby ich nie było wycięcie 2ch dziurek to nie jakaś wielka operacja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przy podmianach ,że wodę dolewać jak spadnie jej poziom czy jak ?

eh jeszcze raz a powoli ;)

przy obowiązkowych cotygodniowych podmianach przy których podmienia się ok 20% wody, dolewasz tyle aby uzupełnić też to co odparowało, proste ;)

 

Filtrów szukaj odpowiednich pod swój baniak, wcześniej o ile pamiętam miałaś podany jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

search.php

 

5 sekund szukania:

 

viewtopic.php?f=8&t=11334

 

viewtopic.php?f=8&t=12669

 

viewtopic.php?f=8&t=12353

 

Kup tetrę 700 lub jej odpowiednik z JBL-a. A skoro masz około 400pln na filtr to przeszukaj ofertę Eheim-a.Do tego litrażu już też coś spokojnie tam znajdziesz ;) .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jakbyście mogli mi poradzić z tymi filtrami to lampa UV robi duże znaczenie?

Na innym forum akwarystycznym powiedzieli ,że bardziej ważne jest to żeby miał 4 kosze.

 

Lampa UV to nieprzydatny szajs....

Zabije ci pożyteczne bakterie w akwa.

Jeśli chcesz filtr do swojego akwa to http://www.allegro.pl/item816076182_ehe ... _nowy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jeżeli kwota na filtr oscyluje w granicach 400pln, to do Twojego akwarium proponuję te filtry(podane od najtańszego):

-tetra ex 700

-jbl 700

-eheim 2213+ lub 2215+ (według mnie ten byłby najodpowiedniejszy)

 

Lampe UV sobie odpuść ;). Ilość koszy w filtrze, nie jest tak ważna, jak sama pojemność na wkłady filtracyjne. Przecież mając nawet tylko 2 kosze, możesz do każdego z nich dać po dwa,trzy różne wkłady.

 

 

Ps:Model podany przez Adrlic-a, to także dobry wybór .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugim forum polecili mi taki filtr : http://allegro.pl/item807433578_filtr_z ... 120ml.html czy jest on dobry ?

Czy ta tetra to dobra firma?

Bierz Eheim'a 2224 i będziesz miał spokój.

Co do wydajności filtrów.

Na forum rośliniaków stosują przelicznik 10 x poj. zbiornika. Czyli na 112 litrów wydajność 1120 l/h.

Moim zdaniem to dobry przelicznik, bo po włożeniu wkładów filtracyjnych i kilkutygodniowej pracy, wydajność z 1120 spadnie do ok. 800.

 

na allegro Eheim 2222 pewnie w tej cenie się tez znajdzie.

(Ja niedawno kupiłem do tego litrażu Eheima 2224 no i na razie filtruje mi podłoże/nawóz pełna pompa i już wiem ze ostro będę musiał go skręcić, dlatego tez polecam ten niższy model)

2222 ma przepływ 500 l/h a 2224 700 l/h.

Zastanawiam się, skąd ta różnica, skoro w obu filtrach jest pompa 8W i te same wirniki?

Czyżby inna średnica rur? Innego wytłumaczenia nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A patrząc pod kątem serwisu, dostępności części jaki filtr jest lepiej wybrać Tetrę czy JBL? Obecnie mam 126l baniak i zamierzam go wymienić w przyszłości na 200l, pod choinkę mógłbym sobie kupić jakiś lepszy filtr (~300zł), który na razie by był w 126l a później w nowym baniaku. Tetra ex700 czy JBL 700/900, który byłby właściwszy pod kątem wydajności, łatwości obsługi (mycie węzy, odłączanie głowicy etc.) serwisu? Proszę o wypowiedzi osób, które użytkują owe filtry bądź miały styczność z nimi bo suche liczby pisane przez producenta różnie można odbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...